Ana Sayfa Eğitim Sözlü, ''Öğretmenlerimizin fedakarlığıyla büyüyüp, gelişiyoruz''

Sözlü, ''Öğretmenlerimizin fedakarlığıyla büyüyüp, gelişiyoruz''

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yeryüzündeki en kutsal görevlerden birini yerine getiren öğretmenlerin, her türlü saygı ve ilgiyi hak ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2016 Çarşamba 12:47
Sözlü, ''Öğretmenlerimizin fedakarlığıyla büyüyüp, gelişiyoruz''

Başkan Sözlü, “Öğretmenlerimize çocuklarımızı, bir başka deyişle geleceğimizi emanet ediyoruz. Eğitimin, bir çocuğun, dolayısıyla da toplumların şekillenmesindeki önemi düşünüldüğünde, öğretmenlerimizin omuzlarındaki yükün ağırlığı hepimiz tarafından hissedilir.

Öğretmenlerimizin daha iyi koşullarda çalışması için devlet, toplum ve birey olarak elimizi taşın altına koymakta tereddüt etmemeliyiz. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin de, fedakarca çalışmaya devam ederek, Türkiye’yi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğinden bir an bile şüphe etmiyorum” dedi.

EĞİTİM STANDARTLARINI YÜKSELTMELİYİZ

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü de hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, “Anadolu’daki bin yıllık varlığını devam ettiren milletimizin, daha güçlü, daha sağlam ve daha zengin olması için çağdaş eğitimin önemini çok iyi biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması ve refah toplumları arasındaki yerini alması için, uluslararası standartta eğitim-öğretimin ulaştığı çocuk ve genç sayısını hızla artırmalıyız. Öğretmenlerimizi yetiştirirken de, bu kriterlere ulaşmalarını sağlamalı ve fedakarlıklarının üzerine, modern bilgi birikimini eklemeliyiz” diye konuştu.

ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi, atama bekleyen öğretmenlerin mağdur edilmemesi gibi sorunların bir an once çözülmesi gerektiğini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, eğitime bütçeden ayrılan payın da artırılmasının elzem olduğunu dile getirdi.

 

Sorunların azaldığı, eğitim-öğretimin kalitesinin yükseldiği günlere birlikte ulaşma dileğini ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, mesajını şöyle sonlardırdı: “Memleketin dört bir yanında zor koşullarda görevlerini icra eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Rektör Tuncel Ceyhan ve Kozan’da

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık