Ana Sayfa Gündem Sözlü: “Yörük Türkmenler Türk Milleti’nin ve ülkemizin teminatıdır”

Sözlü: “Yörük Türkmenler Türk Milleti’nin ve ülkemizin teminatıdır”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Yörük Türkmen Şöleni’ne katıldı. Vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Sözlü şölende yaptığı konuşmada Yörük Türkmenlerin Türk Milleti’nin ve ülkemizin varlık teminatı olduğunu vurguladı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2017 Pazartesi 13:17
Sözlü: “Yörük Türkmenler Türk Milleti’nin ve ülkemizin teminatıdır”

Çukurova ve Havalisi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu’na üye 14 dernek ile 8 kardeş derneğin dayanışmasıyla Sarıçam Mesire Alanı’nda yapılan ve bu yıl 15’ncisi düzenlenen Çukurova Yörük Türkmen Şöleni, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi. Şölenin açılışında konuşan Başkan Sözlü, “Her birimiz Yörük, Türkmen, Oğuzlar’ın bir boyundan olabiliriz ama aslolan Türklük ve Cumhuriyet. Bunlar etrafında problem yaşamayacağız” dedi.

“ÜNİTER YAPIDAN, CUMHURİYETİMİZDEN, TÜRKLÜĞÜMÜZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

“Türkmenlerin hala burada yaşıyor olmaları, kültürlerini yaşatarak gelecek nesillere aktarma gayesinde olmaları Türklük ortak paydasında birleştiğimizi gösteriyor” diyerek Yörük Türkmenlerin Türk Milleti’nin ve Cumhuriyet’in teminatı olduğunu aktardı. Dışlayan değil, birleştiren, kucaklayan bir tavırla, siyasi kaygılardan uzak bir şekilde Yörük Türkmenlerin her zaman yanında olduğunu belirten Başkan Sözlü, “Türklüğü arkasından hançerleyip Yörük Türkmenlerin karşısında Türk Milliyetçisi kesilenler riyakarca davranıyorlar. Etnik ayrımcılığa ve hainlere fırsat vermeyecek, üniter yapıdan, Cumhuriyetimizden, Türk Milleti’nin sahibi oluşumuzdan taviz vermeyeceğiz” dedi.

ALANDAKİ ÇADIRLARI ZİYARET ETTİ

Konuşmasının akabinde şölen alanında kurulan çadırları gezen Başkan Sözlü çadırlarda vatandaşlarla sohbet etti. Çadırlardan kendisine sunulan ikramları vatandaşa uzatan Başkan Sözlü, gezintisi sonrası şölen alanındaki vatandaşların fotoğraf çekilme isteğini geri çevirmedi.

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Büyükşehir'de hızlandırılmış meclis

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık