Ana Sayfa Spor Spor Müdürlüğü Personeline ’Temel İlk Yardım Eğitimi’ verildi

Spor Müdürlüğü Personeline ’Temel İlk Yardım Eğitimi’ verildi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı işbirliğinde ’Temel İlk Yardım Eğitimi’ düzenlendi.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2018 Cuma 09:26
Spor Müdürlüğü Personeline ’Temel İlk Yardım Eğitimi’ verildi

Bu protokol kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından, Menderes Spor Salonu Toplantı Salonunda 18-19 Nisan tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenör ve personele ‘Sertifikalı Temel İlk Yardım Kursu’ eğitimi verildi.

 Eğitimi; Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesinde görev yapan ilk yardım Eğitmenleri Tuba Kayıkçıoğlı, Yunus Akıncı, Ayşe Yıldırım, Sultan Topaktaş, Fatma Balıca ve Bahri Karaköse tarafından gerçekleştirildi.

2 gün süren eğitimde, İlk yardımın 3 aşamadan oluştuğunu ve bunu sağlıklı her yetişkin insanın yapabileceğini ifade eden eğitmenler “Hasta veya yaralının olay anında değerlendirilmesi, ilk önce kendi güvenliği, çevrenin güvenliğinin ve yaralı güvenliğinin alınması, bilincinin açık olup olmadığı kontrol edilmeli ve daha sonra 112'nin aranması. Eğer bunları doğru yapar isek ev ve iş kazalarında oluşabilecek ölümlerin engellenmesini sağlayabiliriz" dediler.

Eğitmenler kaza anında yaralıya yapılacak müdahaleler, kanamalarda ilk müdahale, yanma, donma veya boğulma anında ilk yardım bilgileri uygulamalı olarak anlatıldı. Spor müsabakalarında sıkça karşılaşılan kırılma, burkulma ve çıkık gibi durumlarda antrenörlerin ve tesis personelinin acil mücadele halinde neler yapabileceği de uygulamaları ile gösterildi.

17 kişiden oluşan antrenör ve personel, eğitimin ardından yapılacak olan sınavda başarılı olanlar ilk yardım belgesi almaya hak kazanacak. Kurs sonunda katılımcılar verilen bu eğitimden son derece memnun olduklarını belirtti.

İlk Yardım eğitmenleri, bu tür eğitimleri n Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenör ve personellerine değişik tarihler içerisinde tekrar eğitim verileceğini kaydettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Ceyhan Belediyesi başarıya doymuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık