Ana Sayfa Gündem Sümer: Adana yatırım fakiri!

Sümer: Adana yatırım fakiri!

Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın son yıllarda en çok yatırım yapılan 10 ili arasında Adana’nın yer almamasını eleştirdi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2020 Cuma 13:00
Sümer: Adana yatırım fakiri!

Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın son yıllarda en çok yatırım yapılan 10 ili arasında Adana’nın yer almamasını eleştirdi.

Sümer “Adana'da tarımın, işsizliğin, sanayinin, geçim sıkıntısının bu kadar kötü durumda olmasının sebebi İktidarın Adana'yı üvey evlat gibi görmesidir” dedi.

DEVLET YATIRIM DESTEKLERİNDE ADANA YOK

Orhan Sümer, “Bugün Adana unutulmuş, devlet desteklerinden pay alamayan, yatırımcı için cazibe merkezi halini kaybetmiş bir il durumundadır. Bunun en büyük etkenlerinden biri de Adanaya gereken imtiyazların tanınmaması desteklerden mahrum bırakılmasıdır. Çukurova bölgesinin incisi durumundayken şimdi işsizlik ve yoksulluk rakamlarıyla başı çeken bir il olmasında ne yazık ki iktidarın yanlış bölgesel politikaları yer almaktadır.

DEVLET SADECE TARIMI DESTEKLESE ADANA YENİDEN IŞIK SAÇAR

Orhan Sümer, “Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı’nın son 10 yıl içerisinde en çok desteklenen iller listesinde Adana yok.  Oysa devlet teşvikleri ve yatırımları Adana özelinde sadece tarımı destekler nitelikte olsa bugün bam başka tablolar konuşuyor olabilirdik. Adananın verimli topraklarında yetişmeyen tarım ürünü yoktu. Geldiğimiz noktada çiftçi artık tarlasını sürmüyor bile. 10 sene içindeki bu dönüşümü fark etmeyip yatırımları başka yöne çeviren iktidar Adana Tarımının bu hale gelmesinin bir numaralı sorumlusudur” dedi.

 

BÖLGESEL KALKINMA PLANLARI UYGULANMALI

Orhan Sümer, “Türkiye yanlış ekonomi politikaları yüzünden çok zor zamanlardan geçiyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla birlikte bu durum daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Esnafımızın, çiftçimizin, emeklimizin durumu ne yazık ki içler acısı. Bu durumdan çıkmak için tüm kaynakların üretime, ülkeye katma değer sağlayacak projelere çevrilmesi gerekiyor. Bunun 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Apartman görevlilerine Kılıçdaroğlu ve Karalar desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık