Ana Sayfa Gündem TUBİTAK'ın destekleri anlatıldı

TUBİTAK'ın destekleri anlatıldı

TÜBİTAK-Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından, yenilikler ve güncellemelerle ilgili Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademisyenlerine ve araştırıcılarına bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2018 Perşembe 10:32
TUBİTAK'ın destekleri anlatıldı

ÇÜ Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleşen toplantıya Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Bilim Teknoloji Üniversitesi ve Çukurova Üniversiteli akademisyen ile araştırıcılar katıldı.

 

Prof. Dr. Tükel: “TUBİTAK Bilim Camiası Açısından Önemli Bir Kamu Kuruluşu”

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, TUBİTAK’ın 1963 yılından bu yana bilim dünyasına çok önemli hizmetleri olan bir kurum olduğunu ifade ederek, “O dönemin devlet adamları büyük bir öngörüyle böyle bir kurumu özel bir kanunla kurmuşlar. Hala bizim için çok önemli bir devlet kurumu. Bilim dünyamıza bilimin gelişmesi, yayılması, genç kuşaklara sevdirilmesi açısından görevleri ve alanları çok daha da genişletildi. Bu nedenle çok önemli bir birimimiz.”  şeklinde konuştu.

 

Prof. Dr. Erten tarafından TUBİTAK’ın Araştırıcılara Yaptığı Destekler Anlatıldı.

Açılış konuşmasının ardından TUBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı TUBİTAK – TOVAG Yürütme Kurulu Üyesi, ÇÜ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Erten bir sunum gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Hüseyin Erten, TÜBİTAK-ARDEB programlarının bütçesi, süresi, kotası, burs limitleri, değerlendirme kriterleri gibi konularda yapılan güncellemeler ile ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdi

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Erbaş: “İkinci duyuruya kadar umre talepleri alınmayacak”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık