Ana Sayfa Ekonomi Tunalı, vatandaşı uyardı; “Yapılandırmada son hafta”

Tunalı, vatandaşı uyardı; “Yapılandırmada son hafta”

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı TÜMSİAD Yönetimini ziyaret ederek işadamlarını bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2016 Pazartesi 11:14
Tunalı, vatandaşı uyardı; “Yapılandırmada son hafta”

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve  Grup Müdürlerinden; Kamil Kurt,  Recep Yavuz  ve  Hasan Özkan, TÜMSİAD Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine  mükelleflerin  borçlarına ödeme kolaylığı getiren yeni ‘’Yapılandırma Kanunu ‘’ hakkında bilgi verdi.

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı burada yaptığı konuşmada,yapılandırma yasasına yoğun bir ilginin olduğunu,borcu olan çok sayıda mükellefin yasadan yararlanmak üzere başvuruda bulunduğunu belirtti. Ayrıca,  aynı şekilde matrah artırımına  ve muhasebe kayıtlarının düzeltilmesine ilişkin olarak da çok sayıda  başvuru olduğunu söyleyen Tunalı, yoğun ilginin sonucu olarak süre uzatımına gidildiğinin altını çizdi. 25 Kasım 2016 tarihi itibariyle,  bu sürenin  sona ereceğini hatırlatan Tunalı,‘’Vatandaşlarımızın  süre bitmeden yapılandırmadan yararlanmak için,  özellikle  internet üzerinden veya SMS yoluyla borcu olup olmadığını kontrol etmesi,  kendi yararına olacaktır.’’ Şeklinde konuştu.

 

İŞ DÜNYASI MEMNUN

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca’da, üretim ve istihdamın sürekliliği açısından yapılandırmanın iş dünyası için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Başkan Kutluca, İnceleme süresinin 5 yıldan 3 yıla indirilmesini iş dünyasında sevindirici olacağını, vergi dairelerinin bir çatı altında toparlanacağı yine iş dünyası açısından kendilerini memnun ettiğini belirterek; “6736 sayılı Kanunun devlet ve mükellef birlikteliğinde önemli katkı koyduğu bu yapılandırmanın 2016 yılı sonuna uzatılmasının daha iyi olacağı düşüncesindeyiz” dedi.  Kutluca, ziyaret sonunda Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı’ya ve  vergi dairesi grup başkanlarına verdikleri bilgiler için teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

AKİB’den Mayıs’ta 650,7 milyon dolar ihracat

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık