Ana Sayfa Eğitim Tuncel Mühendislik Fakültesi’nde

Tuncel Mühendislik Fakültesi’nde

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel birim ziyaretlerine devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Tuncel birim ziyaretleri kapsamında Mühendislik Fakültesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2020 Çarşamba 08:17
Tuncel Mühendislik Fakültesi’nde

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel birim ziyaretlerine devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Tuncel birim ziyaretleri kapsamında Mühendislik Fakültesini ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlter Ünlükaplan ve Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz’ında eşlik ettiği Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ÇÜ Fen Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük karşıladı. Toplantı salonunda akademisyenlerle tek tek tanışan Prof. Dr. Tuncel’e fakülte ile ilgili brifing verildi.

Dekan Prof. Dr. Başıbüyük Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda kuramsal ve deneysel bilgiler ile donatılmış, iletişim teknolojilerini tamamıyla özümsemiş mühendisler yetiştirmeyi hedeflediğini söyledi. Eğitim-öğretim esnasında öğrencilerinin araştırma-geliştirme çalışmalarıyla iç içe olabilmesi amacıyla Fakültede yoğun bir Ar-Ge faaliyeti içinde olduklarını ifade eden Prof. Dr. Başıbüyük, araştırma faaliyetlerini hem ülke ihtiyaçları gözetilerek, hem de global gelişmeler doğrultusunda şekillendirdiklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Tuncel ise ulusal ve uluslararası öğrenci hareketliliğinin geliştirilmesine önem verdiklerini ifade ederek, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme altyapısının güçlendirilmesinin yanı sıra önceliklerini, “Üniversite eğitim-öğretim programlarının tercih edilebilirlik düzeyinin yükseltilmesi, öğrenci etkinliklerinin çeşitlendirilmesi ve artırılması, uluslararası/ulusal/bölgesel ve yerel proje sayılarının artırılması, bilimsel yayın, patent ve tasarım sayısının artırılması, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, topluma yönelik eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi, kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projelerinin artırılması, stratejik planın kurumsal olarak benimsenmesi ve yaygınlaştırılmasının sağlanması.” şeklinde sıraladı.

Ziyaret Rektör Prof. Dr. Tuncel ve beraberindekilerin derslik ve laboratuvarlarda incelemelerde bulunmasının ardından anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Tuncel’in ideali vasıflı bilim adamı yetiştirmek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık