Ana Sayfa Ekonomi Türkiye girişimcilerle yükselecek

Türkiye girişimcilerle yükselecek

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Türkiye’nin yükselişinde en önemli kesimin girişimciler olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2016 Cuma 11:30
Türkiye girişimcilerle yükselecek

Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) yöneticileri, görevine yeni başlayan Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Demirtaş, “Üretimi, istihdamı, ihracatı, vergiyi, markayı girişimci sağlıyor. O zaman hedefimiz nitelikli işler çıkaran başarılı girişimci sayımızı artırmak olmalı. Adana’da girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik bir sivil toplum kuruluşunun faaliyette olması bu şehrin girişimcilik yönünden de zengin olduğunu gösteriyor” dedi.

 

YENİ YATIRIM VE MAKALAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

GED Başkanı Esra Özden de derneğin yapısı ve hedefleri itibariyle Türkiye’de ilk olduğunu belirterek, “Girişimci adaylarını, mentörler, melek yatırımcılar ve girişimciliğin gelişmesine yönelik görev üstlenen kurumlarla bir araya getirerek yeni yatırım ve markalara sahip olmak istiyoruz. Gelişmiş ülkelerde başarılı sonuçların alındığı girişimcilik ekosistemini ülkemizde de etkin olarak çalıştırmaya katkı sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

GED Başkan Yardımcısı Barış Avcı da üniversite eğitimi sonrası kamu ya da özel sektör çalışanı olmak istemediğini, tercihini kendi işini kurmaktan yana kullandığını belirterek, “Her yıl binlerce üniversiteli işsizimiz oluyor. Tamamını kamuda ya da özel sektörde istihdam edebilmek mümkün değil. Benim gibi kendi işinin patronu olmak isteyenler var; ama yol gösteren, destek olan bu yönde toparlayıcı bir kurum yok. O yüzden zaman ve kaynak çoğu zaman boşa gidiyor. GED geliştirdiği projelerle girişimci adaylarının en gözde kurumu olacak. Bugün ithal ettiğimiz makineyi üreten, ürettiği gibi ihraç eden bir şirkete sahip oldum; ama zorlu bir süreçten geçtim. Yeni girişimcilerin bu süreci GED’le daha hızlı geçmesini arzu ediyoruz. Onun için bu dernekteyiz” ifadelerini kullandı.

GED Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Burak Nakiboğlu ise uzun yıllardan beri girişimcilik üzerine gerçekleştirdiği çalışmaları girişimciler ve iş dünyası temsilcileriyle paylaşmayı hedeflediğini kaydederek, “Başta Çukurova Bölgesi olmak üzere nitelikli girişimciler ve markalarımızın çoğalması için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Ziyarette GED Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Uluğtürkan, Tezcan Altınordu ve Ümit Akyıldızlar da hazır bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Semt pazarları açılmadı, çiftçi isyanda

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık