Ana Sayfa Kültür-Sanat Uluslararası Pera 11. Piyano Yarışması’nda Ödülleri Topladılar

Uluslararası Pera 11. Piyano Yarışması’nda Ödülleri Topladılar

Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Pera Piyano Yarışması, çeşitli yaş gruplarının belirli bir program dâhilinde çaldıkları eserlerin değerlendirilmesiyle tamamlandı. Yarışmaya katılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencileri birincilik ve ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2016 Salı 13:41
Uluslararası Pera 11. Piyano Yarışması’nda Ödülleri Topladılar

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan iki öğrenci, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ulviyye Güler öncülüğünde Pera Piyano Yarışması'na katılarak derece elde etti. Alanlarında uzman piyanistlerden oluşan jüri üyelerinin karşısına çıkan Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri Bilge Gürer ve Çiğdem Ebinç birincilik ve ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

 

11-14 Yaş Arası Solo Piyano Yarışmasında Derece Yaptılar.

Aynı zamanda sınıf arkadaşı olan iki öğrenci, jüri önünde performanslarını sergilerken Bilge Gürer birincilik, Çiğdem Ebinç ise 11-14 Yaş Arası Solo Piyano Yarışmasında derce yaptı. Rusya, Fransa, Azerbaycan, Kazakistan ile Türkiye’den İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla, Afyon, Denizli’den yarışmacı öğrenciler katıldı.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ulviye Güler, öğrencilerini tebrik ederek birincilik alan öğrencisinin jüri başkanı tarafından açıklanan bilgiye göre İsveç ve İspanya’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Piyano Yarışmalarında birinci aşamayı atlayıp direkt ikinci asamaya girmesine hak tanındığını söyledi.

İsveç ve İspanya’da düzenlenecek yarışmaya Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin direkt katılacak olmasının önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Güler, kendileri için bu durumun sürpriz olduğunu söyledi. Doç. Dr. Ulviyye Güler, yarışmaya katılan öğrencilerinin performanslarının çok başarılı olduğunu, Çukurova Üniversitesi’ni her yerde ve mekânda başarıyla temsil etmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Hasreti bitiren şarkı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık