Ana Sayfa Yaşam Vali Büyük, "Şehrimiz güvenli"

Vali Büyük, "Şehrimiz güvenli"

Son günlerde güvenlik meselelerinin daha öne çıktığını belirten Adana Valisi Mustafa Büyük, bir şehir güvenli olduğu zaman meslek grupları ve yatırım yapacak diğer alanların rahatladığını, azami gayretle tedbirler almakla birlikte endişeleri önlemeye yönelik olağanüstü tedbirleri aldıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2016 Cuma 12:24
Vali Büyük,

Geçtiğimiz hafta yapılan seçim sonucu göreve gelen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Başkan Yardımcısı Dt. Hasan Yaman, Genel Sekreter Dr. Dt. Hasan Boğa, Yönetim Kurulu Üyeleri Dt. Nevin Kilecioğlu ve Dr. Dt. İzzettin Çamurdan’dan oluşan yeni  yönetimi Adana Valisi Mustafa Büyük’ü ziyaret ederek sahte dişçi ve ruhsatsız çalışan Suriyeli dişçi sorununun çözülmesi için destek istedi.

 

DT. GÜLER, “İLÇELERİMİZİN ÇOĞUNDA DİŞ HEKİMİ YOK”

Ağız Diş Sağlığı probleminin kamu’da çözülmesinin çok zor olduğunu Adana Valisi Mustafa Büyük’e ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Dt. Fatih Güler, “Türkiye’deki genel terördeki artışa bağlı olarak oluşan ortam, Adana’nın ihracat potansiyelindeki düşüş, özellikle tarım alanında ciddi düşüşler oldu. Narenciye, patates üreticileri zarar etti. Oralardan gelen hastalarımızda gözle görülür şekilde azalma oldu. Adana’ya turistte gelmiyor. Yazın Antalya’da otellerde çalışan personel kışın ağız diş tedavisine gelirlerdi. Turizmde de gerileme olduğundan onlarda da para yok. Bu sene onlarda gelmedi. Adana’da diş hekimi dağılımı homojen değil. Seyhan ilçemizde özel çalışan 255 diş hekimi var. Sarıçam’da özel çalışan 3 diş hekimi var. Kamu hiç yok. Karataş’ta hiç diş hekimi yok. Yumurtalık’ta bir tane var. Karaisalı, Pozantı, Tufanbeyli öyle. Bunu aşmanın tek bir yolu var. Sağlık Bakanlığı nüfusa planlı diş hekiminde hizmet alımına gitmelidir. Aksi takdirde buralar sahte dişçiye kalıyor. Sağlık Müdürlüğü mücadele ediyor ama bir taraftan topladıkları, diğer taraftan yeniden açıyor. Bu sorunun çözümü için sizden destek istiyoruz” diyerek Fatma Kemal Timuçin Diş Hastanesinin engelli hastalara hizmet veren bir hastane olması gerekliliğinin altını çizdi.

 

VALİ BÜYÜK, “AMACIMIZ VATANDAŞI MEMNUN ETMEK”

Adana Diş Hekimleri Odası yeni yönetimini hayırlıyarak başarı dileğinde bulunan Adana Valisi Mustafa Büyük, “Son günlerde güvenlik meseleleri daha öne çıktı. Azami gayretle tedbirler almakla birlikte endişeleri önlemeye yönelik olağanüstü tedbirler alınıyor. Bir şehir güvenli olduğu zaman sizin gibi meslek grupları ve yatırım yapacak diğer alanlar rahatlar. Biz kamu yararına iş yapanları önemsiyoruz. STK ve halkımızın güvenliği için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.

Sağlığın, dünya’nın ve Türkiye’nin birinci sırasına oturtulduğunu da hatırlatan Vali Büyük, “Ağız Diş Sağlığına kamu ve özel olarak bakıldığında ağırlığın özele yansıdığını görüyoruz. Kamu’da teknolojinin gelişime ayak uydurarak kendini yenilemektedir. Hükümet iradelerini politikalarını yerinde vatandaşı da memnun edecek iyi bir şekilde uygulama noktasında oluyoruz.” Diyerek Fatma Kemal Timuçin Diş Hastanesinin engelli hastalara hizmet vermesi konusunda çalışacaklarını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana'da kelek karpuz denetimi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık