Ana Sayfa Gündem Vali Demirtaş, “Cumhuriyetimiz, dünya durdukça var olacaktır”

Vali Demirtaş, “Cumhuriyetimiz, dünya durdukça var olacaktır”

Vali Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, tüm mazlum milletlere emsal olacak şekilde tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı Destanıyla, cihana hükmetmiş bir imparatorluğun küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhuriyet ile aydınlanmasını sürdüreceğini, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde sonsuza kadar yaşamaya devam edeceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2016 Cuma 10:20
Vali Demirtaş, “Cumhuriyetimiz, dünya durdukça var olacaktır”

Vali Demirtaş, mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

Cumhuriyetimizin 93. Yıl Dönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı heyecanla, gururla, onurla ve coşkuyla kutlarken, başta kurtuluş mücadelesinin Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetin ilanına karar veren ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin üyelerinin, Şehitlerimizin, Gazilerimizin ve bu vatanı bizlere armağan eden tüm kahramanlarımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini bertaraf etmek için gösterilen mücadelenin tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği gibi; Birlik ve beraberliğimize kast eden odaklar,  hain emellerini asla gerçekleştiremeyecektir. Her yıl 29 Ekim’de büyük bir coşku ve gururla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, tüm imkansızlıklara karşın Kurtuluş Savaşı'nı kazanmamızı sağlayan milli ve manevi değerlerimize olan bağlılığımızı ve kardeşliğimizi vurguladığımız gündür. 

 

15 Temmuz ise; Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen üstün gayret ve fedakârlıklar sonucunda kahramanlarımız tarafından bizlere armağan edilen Cumhuriyetin, Demokrasinin, Özgürlüğün ve Bağımsızlığın milletimizin tüm hücrelerine işlendiğinin tüm dünyaya haykırıldığı gün olarak tarihe kazınmıştır. 

 

Cumhuriyetin ışığıyla aydınlanan ve geleceğe güvenle bakan milletimiz, sonsuza kadar kardeşlik duyguları içinde yaşamaya devam edecek, Ülkemiz sahip olduğu tüm güçlerle, dosta güven verme, düşmana korku salma özelliğini sonsuza dek kararlılıkla muhafaza edecektir.

 

Milletimiz, Şehit ve Gazilerimizin aziz hatıraları ve fedakârlıklarını örnek alarak, Büyük Atatürk´ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve onun vazgeçilemez rejimi olan demokrasimizi her türlü tehdit ve tehlikelerden daima koruyacaktır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbi Kahramanlarımızın, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan,  ülkesi, milleti ve vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını veren, şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, Kahraman Gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, milletimizin ve tüm Adanalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyorum.

 

 

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Dr. Yeni: "Covid çıkan iş yerinde tarama testi yaptırmak yanlış"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık