Ana Sayfa Gündem VALİ ELBAN’DAN TEKNOKENT’E ZİYARET

VALİ ELBAN’DAN TEKNOKENT’E ZİYARET

Adana Valisi Süleyman Elban, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, üniversite- sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Çukurova Üniversitesi bünyesinde yaptırılan Teknokent'i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2021 Pazartesi 14:25

VALİ ELBAN’DAN TEKNOKENT’E ZİYARET

 

Adana Valisi Süleyman Elban,   Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, üniversite- sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Çukurova Üniversitesi bünyesinde yaptırılan Teknokent'i ziyaret etti.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ve SaVALİnayi Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan’ın da eşlik ettiği ziyarette  yetkililerden bilgiler alan Vali Elban, ekonomik gelişmenin sağlanmasında bilimsel çalışmaların büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Vali Elban'ın Çukurova Teknokent’e yaptığı ziyareti, Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Selçuk Çolak tarafından Çukurova Teknokent’i   tanıtan  sunumu, ardından Genel Müdür Osman Kara’nın  Çukurova Tarım İnovasyon ve Mükemmeliyet  Merkezi Projesi  sunumları  ile devam etti.

Vali Elban,  ‘dijital dünyanın’ gelişmesine ve büyüklüğüne de vurgu yaptı. Dijital dünyanın, Dünya ekonomisinde %55 oranında azımsanmayacak bir etkiye sahip olduğunu ve bu oranın yakın bir gelecekte %60’ların üzerine çıkacağını belirten Vali Elban , “Sanayide, teknolojide, tarımda ve birçok alanda dijital gelişmeleri yakından takip edip Adana’daki kuruluşlarımızı dijital dünyaya ayak uydurabilecek hale getirmemiz çok elzemdir, bütün kuruluşlarımızın zamana ayak uydurabilmesi gereklidir çünkü  asıl hedefimiz gelişip daha teknolojik yatırımların olduğu bir şehir olmaktır.”dedi.

Sunumlardan sonra Çukurova Teknokent Kuluçka Merkezi, Adana Girişimcilik Merkezi ve Atölyeler gezildi. Son olarak Kimya Vadisi gezisi gerçekleştirildi.

Vali Elban'ınTeknokent'i' ziyareti, ekonomiye ivme kazandırmak amacıyla  üniversiteler ile sanayi dünyası arasındaki işbirliğini daima desteklemeye devam edeceklerini vurgulamasıyla son buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Adana Demirspor ile TCDD kan bağışı kampanyası düzenledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık