Ana Sayfa Sağlık “Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli” Projesi

“Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli” Projesi

Seyhan Belediyesi “Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli” isimli proje ile ilçede yaşayan fakir ve yardıma muhtaç olup, yaşlı veya hasta olduğu için başka birinin bakımına muhtaç olan 20 vatandaşın bakım ve temizlik hizmetini yapacak. Proje maliyetinin yüzde 90’ı Avrupa Birliği fonlarından karşılanacak.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2016 Salı 12:10
“Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli” Projesi

Yaptığı sosyal projelerle adından sıkça söz ettiren Adana’nın Seyhan Belediyesi yine önemli bir projeye imza atıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi–2 programı kapsamında hazırlanan proje Seyhan Belediye Meclisinin Temmuz ayı 2. oturumda gündeme geldi. Konu ile ilgili olarak Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a projeyi yürütmesi ile ilgili yetki verildi. Toplam yatırım tutarı 134 bin 248 Euro olan projenin yüzde doksanı yani yapılacak projenin 120 bin 823 Euro’su Avrupa Birliği(AB) tarafından karşılanacak. Seyhan’da yaşayan 20 vatandaşın bakım ve temizlik hizmetinin evde görülmesi belediye tarafından yapılacak.   Bu kapsamda 25-45 yaş arası işsiz 60 kadına hasta ve yaşlı refakatçisi eğitimi verilerek kalifiye personel yetiştirilecek. Bu kurslarda başarılı olan 35 kişi belediye ile farklı kurum ve kuruluşlarda istihdam edilecek.

 

Projenin Amacı ve Gerekçesi

İlçede 60 kadına eğitim verilerek kalifiye hale gelmeleri sağlanmakla birlikte proje sayesinde, Adana bölgesindeki istihdam arttırılacak. Türkiye’de işsizlik sorunun en çok yaşandığı Adana’da işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlanacak ve böylece, hayat boyu öğrenme teşvik edilerek yaygınlaştırılacak. Kuralara katılan ve eğitim alan kadınlar ayrıca KOSGEB onaylı girişimcilik eğimi alacak. Sertifikasını alan girişimci kadınlar kedi işyerlerini açtıkları takdirde verilen başka hibelerden de yararlanabilecek. Proje; Seyhan Belediyesi, Seyhan Halk Eğitim Merkezi, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti,  Acıbadem Hastanesi iş birliğinde gerçekleşecek.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

"Teletıp" uygulamasıyla hastalarına ulaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık