Hem öğrenecekler hem kazanacaklar

Yüreğir Belediyesi tarafından yürütülmekte olan Avrupa Birliği Projesi kapsamında 18‐29 yaş aralığındaki işsiz gençlere ücretsiz; Aşçılık, Kaynakçılık, Bilgisayar Teknik Servis Elemanlığı alanlarında mesleki eğitimler verilecek. Kursiyerlere günlük 7 Avro cep harçlığı ödenecek.

Hem öğrenecekler hem kazanacaklar

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yaptığı açıklamada Aşçılık ve Kaynakçılık Mesleki Eğitim Kursları için 60 ar  kişi, Bilgisayar Teknik Servis Elemanlığı Mesleki Eğitim Kursları için 60 olmak üzere toplam 180 kişi bu kurslardan faydalanacağını belirtti. Kurslar 5 ay sürecek.

KURSLAR 18 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

Yüreğir Belediyesi tarafından Yüreğir ilçesinde gerçekleştirilecek olan “Kültürevleri Modeliyle Sürdürülebilir ve Yaygınlaştırılabilir Genç İstihdamı” isimli Avrupa Birliği Projesi kapsamında Yüreğir ilçesine yaşayan en az ilköğretim mezunu, 18‐29 yaş aralığındaki işsiz gençlere verilecek Aşçılık, Kaynakçılık ve Bilgisayar Teknik Servis Elemanlığı mesleki eğitimleri için kurs kayıtları başladı.  Kurslar 18 Temmuz'da başlıyor.

GÜNLÜK 7 AVRO CEP HARÇLIĞI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan kurslara katılanların masraflarının karşılanacağını belirterek 'Mesleki eğitim alacak bütün kursiyerlere günlük 7 Avro cep harçlığı ödenecektir. Mesleki eğitimlerin yanı sıra kursiyerlere girişimcilik eğitimleri de verilerek isteyenlerin KOSGEB desteği ile kendi işyerlerini açmaları teşvik edilecektir.

ADANA'DA İLK UYGULANAN PROJE

Ayrıca mesleki eğitimleri başarı ile bitiren gençlerimizin bilgileri proje Kapsamında kurulacak internet sitemizde de yayımlanarak isteyen İşverenlerimizin bu nitelikli genç elemanlara hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri de sağlanmış olacaktır. Bu yönüyle Adana ilinde bir ilk olacak projemiz, işveren ile nitelikli genç işsizlerimiz arasında doğrudan bağlantı kurulmasını da sağlamış olacaktır.' şeklinde konuştu.

 

Müracaatlar aşağıdaki kültürevlerine başvuru formu doldurularak yapılacak.30 Haziran 2016 Perşembe 00:52

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/hem-ogrenecekler-hem-kazanacaklar-1041.html