1. Adana Sağlık Festivali

Adana Valiliği bünyesinde yürütülen Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında planlanan 1. Adana Sağlık Festivali 14-15-16 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek.

1. Adana Sağlık Festivali

Festival kapsamında ‘Bu festivalde sağlık var’ sloganıyla halkı sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmek, bilinçlendirirken etkinliklerin festival havasında geçmesini sağlayarak halkı bu konuda teşvik etmek planlanmakta.

Festival içeriğinde sağlık ve hastalıklarla ilgili bilgi, söyleşi panellerinin yanı sıra zumba, pilates, yoga, bisiklet kullanımı teşvikiyle ilgili etkinlikler bulunmakta. Panellerde genel halk sağlığı, günümüz hastalıkları, bağımlılıkları ile ilgili alanında uzman konuşmacılar eşliğinde bilgilendirme yapılacak. Genç katılımcı sayısını artırmak içinde festival dâhilinde fiziksel aktivite ve etkinliklerle panellerimiz desteklenecek.

Bu bağlamda 14-15-16 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleşecek festivalimize katılımın ve yaratacağı etkinin büyük olması tahmin edilmekte.2 Şubat 2019 Cumartesi 05:17

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/1-adana-saglik-festivali-14992.html