Tufanbeyli'de ''Voleybol Turnuvası''

Tufanbeyli Kaymakamlığı ve Gençlik Hizmetleri Spor ilçe Müdürlüğü tarafından ''Demokrasi Şehitleri ve Gaziler Kupası Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası'' düzenlendi.

Tufanbeyli'de ''Voleybol Turnuvası''

Kurumlar arası kaynaştırmayı sağlamak, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek,çalışan insanlarımızın ruhen ve bedenen daha sağlıklı bir şekilde olmalarını sağlamak ve spor yapma alışkanlığı kazanmak amacıyla Atatürk Yatılı Bölge Okulu (YBO) Spor Salonu'nda düzenlenen turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu.

On dört takımın katılımı ile gerçekleşen üç hafta süren turnuvanın finalinde Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi takımları karşı karşıya geldi. Zorlu geçen maçın sonucunda rakibini 3-1 yenen Atatürk YBO takımı, Demokrasi Şehitleri ve Gaziler Kupasını almaya hak kazandı. İkinciliği İmam Hatip Lisesi ve üçüncülüğü Kayarcık ortaokulu elde etti.

En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mürsel Erçil:" Turnuvaya katılan tüm takımlara ve her konuda bizlere destek olan İlçe Kaymakamı Adem Başoğlu, Belediye Başkanı Remzi Ergü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Abdülkadir  Ataşbak’a teşekkür ederim. İlçemizde gerçekleştirilen bütün spor organizasyonları destekliyorlar. Malzeme ve tesis yönünden Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak bütün olanaklarını kullanıyor. İlçemiz spor yönünden zenginleşmeye devam edecek." diye konuştu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının  93. Yıldönümü kutlama  etkinliği sonunda müsabakalarda dereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri verildi.

Ödülleri İlçe Kaymakamı Adem Başoğlu.Belediye Başkanı Remzi Ergü ve İlçe Garnizon komutanı Yasin Mercan tarafından takdim edildi.

Ayrıca Fair Play ödülünü İlçe Jandarma Komutanlığı  aldı.

 4 Kasım 2016 Cuma 10:41

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/tufanbeylide-voleybol-turnuvasi--2194.html