“Tecavüze af” yasasına karşı iki günde 5 bin imza

CHP Seyhan, Çukurova ve Sarıçam İlçe Gençlik Kolları’nın tecavüzcülere af getiren yasa tasarısına karşı başlattığı imza kampanyasında iki günde 5 bin imzaya ulaşıldı.

“Tecavüze af” yasasına karşı iki günde 5 bin imza

AKP’nin kamuoyunda büyük tepkiye neden olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getirdiği ve tecavüzcünün mağdurla evlenmesi durumunda cezasının ertelenmesini öngören yasa değişikliği teklifine karşı CHP Seyhan, Çukurova ve Sarıçam İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.

Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Alaattin Solmaz yaptığı açıklamada, tecavüzü meşrulaştıracağı gerekçesiyle yasa değişikliği teklifinin geri çekilmesini öngören imza kampanyasında iki günde 5 bin imzaya ulaştıklarını bildirdi. 

İmza kampanyasını başlatan Seyhan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamdin Öztep, Çukurova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ruben Saraçoğlu ve Sarıçam Gençlik Kolları Başkanı Meltem Sarıgeçili ile gençlik kolları yöneticilerine ve duyarlı yurttaşlara teşekkür eden Solmaz, “CHP, her zaman her yerde olduğu gibi bugün de mağdurun, mazlumun yanındadır”   dedi. 

 21 Kasım 2016 Pazartesi 15:50

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/tecavuze-af-yasasina-karsi-iki-gunde-5-bin-imza-2336.html