ASKİ’nin Yeni Projesi: Engelsiz Masa

Engellilere ve 65 yaş üstü vatandaşlara uyguladığı pozitif ayrımcılıkla adından söz ettiren Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. ASKİ bundan böyle, oluşturulan ‘’Engelsiz Masa’’ ile özel durumu olan abonelerine hizmet verecek.

ASKİ’nin Yeni Projesi: Engelsiz Masa

Abonelik işlemlerini için ASKİ Genel Müdürlüğü’ne gelen engelliler ve 65 yaş üstü vatandaşlar, sıra numarası almaya gerek duymadan direkt Engelsiz Masa’ya müracaat edecek. Personeller, abonelerin işlemleri ve evraklarının takibiyle bire bir ilgilenecek. Ayrıca gereken durumlarda vatandaşların evlerine kadar da ulaşımı sağlanacak.

PEKAR: ‘’ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ’’

Engelli vatandaşlara birçok projede destek verdiklerini ifade eden ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, ‘’Engelli vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmamız gerekiyor. Bizler de kurum olarak ilk günden beri bu konuda çok titiz davranıyoruz. Daha önceden de halkla ilişkiler biriminde çalışan personellerimiz abonelerle bire bir ilgilenerek işlemlerini hallediyordu. Şimdi de oluşturduğumuz Engelsiz Masa sayesinde engelli vatandaşlarımızın işleri daha hızlı yapılacak.’’

Genel Müdür Pekar, yapılan tüm bu kolaylaştırma uygulamalarının 65 yaş üstü aboneler için de geçerli olduğunun altını çizdi.

ASKİ, ENGELLİLER İÇİN FİZİKİ ŞARTLARI DA SAĞLADI

Engelli vatandaşların işlemlerini daha rahat halledebilmesi için fiziki şartları da sağlayan ASKİ Genel Müdürlüğü, bina girişine ulaşımı güvenli hale getiren sarı şeritler de yaptırmıştı.

 



26 Nisan 2016 Salı 06:38

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/askinin-yeni-projesi-engelsiz-masa-381.html