Ücretsiz seviye tespit sınavına öğrencilerden yoğun katılım

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nca, merkezde ve ilçelerdeki 8 gençlik merkezinde, hafta sonu düzenlenen Seviye Tespit Sınavı’na (STS) 7 bin 980 öğrenci katıldı.

Ücretsiz seviye tespit sınavına öğrencilerden yoğun katılım

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün çok önem verdiği gençlik merkezlerinde verilen eğitim desteği ile öğrencilere üniversite kapıları açılırken, veliler de yüksek maliyet nedeniyle mağdur olmaktan kurtarılıyor. Ücretsiz verilen eğitim desteği ile TEOG ve YGS sınavlarında yüzde 90 ve 95 gibi yüksek başarı oranına imza atan gençlik merkezleri, yine ücretsiz gerçekleştirdiği seviye tespit sınavı ile de öğrencilere kendilerini test etme imkanı sundu.

GENÇLERİMİZ HAYALLERİNE KAVUŞSUN

7 bin 980 öğrencinin, 8 gençlik merkezinde, seviye tespit sınavına katıldığını açıklayan Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Fahri Durukan, ‘‘Gençlik merkezlerimiz gençlerimizin emrindedir. Tek bir gayemiz var, o da gençlerimizin hayallerini süsleyen okulları kazanmalarına yardımcı olmak. STS ile öğrencilerimiz kendilerini test etmiş ve eksiklerini görmüşlerdir. Gençlik merkezlerimizin öğrencisi olsun veya olmasın, eksiklerini gidermek isteyen tüm öğrencilerimiz, gençlik merkezlerimize gelerek deneyimli eğitmen kadromuzun bilgi ve deneyiminden faydalanarak, eksiklerini giderebilir’’ dedi.

 30 Mayıs 2016 Pazartesi 15:59

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/ucretsiz-seviye-tespit-sinavina-ogrencilerden-yogun-katilim-753.html