Konservatuvar öğrencilerinin mezuniyeti böyle olur

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Oyunculuk Bölümü öğrencileri mezuniyet oyunları olan iki perdelik ‘Dance Plus’ isimli tiyatro oyunu ile mezun oldu.

Konservatuvar öğrencilerinin mezuniyeti böyle olur

Ulusal ve uluslararası birçok sanatçı yetiştiren Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro- Oyunculuk Bölümü öğrencileri yılsonu mezuniyet oyunlarını ÇÜ Afife Jale Tiyatro Salonu’nda geniş bir izleyici topluluğuna sergiledi.

 

İzleyenlerden ve Akademisyenlerden Tam Not Aldı.

Olcas Janaydarov’un yazdığı Azerbaycan Devlet Sanatçısı Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cahangir Novruzov’un çevirdiği ve yönettiği ‘Dance Plus’ isimli oyunun konusu ise ergenlik çağında olanların hayata bakış açıları, çelişkili davranışları, problemleri, sevinç ve sevdaları... Bu yıl mezun olacak tiyatro oyunculuk öğrencilerinin oynadığı oyun izleyenlerden ve akademisyenlerden tam not aldı.

 

“Öğrencilerin Büyük Sahnelere Açılmadan Önce Seyirciler Karşısındaki İlk Ciddi Oyun.”

Oyunla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Cahangir Novruzov ‘Dance Plus’ oyununun tiyatro öğrencilerinin büyük sahnelere açılmadan önce seyirciler karşısında ilk ciddi verdikleri bir hesap olduğunu söyledi. 2 perdelik olan ergenlik oyununu öğrencilerin sahneye koyduğunu anlatan Prof. Dr. Novruzov, “Oyun bazen komik, bazen hüzünlü, bazen dayanılmaz, bazen de çok sevimli olan bu çağın çelişkilerini yaşayanların, aslında bizlerin ne kadar farklı, aynı zamanda da aynı olduğumuzu anlatan bu oyun.” dedi.

 22 Haziran 2016 Çarşamba 07:35

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/konservatuvar-ogrencilerinin-mezuniyeti-boyle-olur-959.html