Eldeki terlemeye botoks çözümü

Özellikle sosyal hayatı olumsuz etkileyen ‘ellerde aşırı terleme’ sorunu, botoks uygulamasıyla giderilebiliyor

Eldeki terlemeye botoks çözümü

DAHA çok estetik amaçlı kullanımıyla bilinen botoks, ellerdeki aşırı terlemenin giderilmesinde de uygulanıyor. Medical Park Tarsus Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, aşırı terleyen ellerin özellikle sosyal hayatta sorun çıkardığını, botoks uygulamasıyla yaklaşık 6 ay boyunca terlemenin giderildiğini söyledi.

 

SINAVI İPTAL OLAN VAR

Ellerin aşırı terlemesinin sanıldığından daha fazla büyük sıkıntıya yol açabildiğini kaydeden Dr. Dönmez, özellikle iş hayatında yansımasının önemli olduğunu vurguladı. Dr. Neslihan Dönmez, “Bu sorunu yaşayan insanlar, başkalarıyla tokalaşmak istemiyor. Sosyal ortamlarda ellerini sürekli gizlemek, yemek yerken sık sık silmek zorunda kalıyor. Bazı mesleklerde ıslak ellerle çalışmak zor olduğu için sıkıntı daha da büyüyor. Hatta elinin teriyle kağıt ıslandığı için sınavı iptal edilen öğrenciler oluyor” dedi.

 

EL UYUŞTURULUYOR

Ellerin terlemesine karşı kremler olduğunu ancak çok etkili olmadığını belirten Uzm. Dr. Neslihan Dönmez, ameliyatla müdahaleden de tatmin edici sonuçlar alınmayabildiğini vurguladı. Bu nedenle botoksun tercih edilen bir yöntem olduğunu ifade eden Dr. Neslihan Dönmez, “Düzenli yapıldığında botoks, etkin sonuç veriyor. İşlem sırasında hasta konforu için el uyuşturuluyor” diye konuştu. Dr. Dönmez, her yaş ve meslek grubundan hastaların elde terlemeye karşı botoksu tercih ettiğini belirtti.

 26 Haziran 2016 Pazar 11:37

http://www.cukurovabarisgazetesi.net/haber/eldeki-terlemeye-botoks-cozumu-996.html