Ana Sayfa Siyaset Yeni, ''Meydanları asla terk etmeyeceğiz''

Yeni, ''Meydanları asla terk etmeyeceğiz''

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, FETÖ Terör Örgütü'ne mensup vatan hainlerinin gerçekleştirmek istediği darbe girişiminden sonra ülke genelinde olduğu üzere Adana'da da bir haftadır devam eden ‘demokrasi nöbetinin' kararlılıkla devam edeceğini ve Baş Komutan Recep Tayyip Erdoğan'dan gelecek ‘meydanları terk edebilirsiniz' açıklaması gelmeden asla meydanların terk edilmeyeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2016 Pazartesi 00:20
Yeni, ''Meydanları asla terk etmeyeceğiz''

İl Başkanı Yeni, ruhunu Pensilvanya'daki terörist FETÖ'ye satmış asker kılıklı teröristlerin ateş açması sonrasında şehit olanlara rahmet dilediği basın toplantısında Türk halkının demokrasi nöbetinin önemine değinip ‘bu girişimde basın yayın kuruluşları da üzerlerine düşen görevi yaparak demokrasiye sahip çıkıp, darbenin karşısında durmuştur. Şahsınızda tüm basın kuruluşlarını tebrik ediyorum. Milletimiz vatan savunması olunca canını dahi vermekten korkmaz' sözleriyle görüşlerini dile getirdi.
Ak Parti İl Başkanı Yeni açıklamasında özetle şunları söyledi.
‘15 Temmuz namusumuza vatanımıza göz diken hainlerin ülkemizde darbe girişimde bulunduğu bir tarihtir. Darbe girişimi aşamasında o gece yaşananlardan da gördüğümüz gibi, demokrasiye karşı silahlı bir eylem, terörist bir faaliyet gerçekleşti. Fakat bu eylem sonuca ulaşmadan Sayın Başkomutanımızın ve Sayın Başbakanımızın çağrısı ile milletimizin iradesine, namusuna sahip çıkmak adına meydanlara inmesi, hatta üniformalı katillerin milletimizin üzerine sürdüğü tankın önüne yatması ile püskürtüldü. O karanlık gecede birçok canımızı yitirdik. Birçok şehit verdik. Sivil vatandaşların üzerine, bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu ülkenin yetiştirdiği ancak ruhunu Pensilvanya'daki terörist FETÖ'ye satmış olan asker kılıklı teröristlerin ateş etmesine şahit olduk. Ülke olarak hepimizin gözlerinden akan yaşların rengi aynı onun için; ülkemizin bekası, milletimizin geleceği için dokuz gündür aralıksız olarak milletçe meydanlardayız. Başkomutanımızın ikinci emrine kadar da meydanlarda olacağız.Meydanlarda ki kalabalıklar şunu çok net gösterdi.Milletimiz vatan savunması konu olunca, milli irade söz konusu olunca, devletimizin bekası konu olunca nasıl kenetlendiğini bütün dünya gösterdi.
Darbe girişimi gecesi, siz değerli basın mensuplarımız muhteşem bir irade ortaya koydu. Televizyon, radyo ve gazete görsel ve yazılı basın üzerine düşeni fazlasıyla yaptı, ve cuntacılara geçit vermedi. Ben hasseten siz kıymetli basın mensuplarımıza bu hassasiyetiniz için şükranlarımı sunuyorum.
Şüphesiz her darbe kötüdür, milli iradeye karşı cinayettir. Ancak siyasi tarihimizde hiçbir darbe girişimi bu kadar alçakça ve kalleşçe olmamıştır. TBMM'yi sivil halkı bombalama alçaklığını hiçbir şeyle izah etmek mümkün değildir. Milletimizin üzerine bombayla, tankla, tüfekle saldıranlar asla Türk askeri olamaz. Bunlar asker elbisesi içerisindeki canilerdir, teröristlerdir. Bu teröristlere en ağır cezanın verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu millet her şeyi affeder ama kendisine kurşun atanı, vatanını satanı asla affetmez. Şunu açıkça söyleyebilirim; eğer bugün bu ülke dimdik böyle ayaktaysa, tankların karşısında duran aziz milletin dokuz gündür meydanları hainlere bırakmayan kardeşlerimizin sayesindedir. Tankın gücü, halkın gücünü yenememiştir. Bu millet gücünü tanktan, toptan silahtan değil imanından ve vatan sevgisinden almaktadır. Bu kalleş kalkışma, şüphesiz en başta milletimizin ülkesine, geleceğine sahip çıkma iradesi ile başarısızlıkla sonuçlandırılmıştır. Bundan sonra ülkemiz üzerinde kimse bu millete rağmen operasyon yapamayacaktır.
Hükümetimiz bundan sonraki süreçte temizlik harekatını süratle yapacak, bu darbeci bozuntularına hak ettiği cezayı verecek ve Allah'ın izniyle bu cuntacıların, bu hain fetöcülerin kökleri kazınacaktır. Milletimizin kararlılığı, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve hükümetimizin tutumu bunu çok açık şekilde ortaya koymaktadır. Bu cennet ülkemizi vesayetçilerden, cuntacılardan darbe heveslilerinden temizlemeye ant içtik. Son kalıntılarından da inşallah kurtuluyoruz ülke olarak. Paralel örgütünde, PKK'nın da, üniformalı teröristlerin de hepsinin kökünü kazıyacağız. Bin yıllık devlet geleneği olan, destanlar yazan bu millete üç tane çapulcu meydan okuyamaz. Milletimiz meydanlarda millete rağmen bırakın darbe yapmayı bunu artık aklınızdan bile geçirdiğinizde misli ile bu millet size bedelini ödetir. Bunu tüm dünya şükürler olsun ki gördü. Toplantımızın başında da ifade ettiğim gibi, ikinci bir emre kadar meydanları terk etmiyoruz. Milletimizin bu yaptığı bir haysiyet, bir onur, bir şeref mücadelesidir. Haysiyeti olmayan, şerefi olmayan bir hayat tarzı millet olarak bizim yaşayacağımız bir tarz değildir. Vatanımız için darbecileri mahkûm ediyor, onlara meydanlardan meydan okuyoruz.

Tarih boyunca biz millet olarak istiklalsiz ve istikbalsiz yaşayamadık. Bu meydanlardaki nöbetimiz "namus, şeref ve onur nöbetidir. Hiçbir ihanet şebekesi bizim milli irademize el koyamayacağı gibi artık buna yeltenemeyecek bile. Hiçbir alçak 79 milyonun cesedini çiğnemeden bu bayrağı indiremeyecek, bu ezanı susturamayacaktır. Milletimiz kendisinden intikam alacak günü bekleyen şeref yoksunlarına, terör örgütünün uzantılarına, Pensilvanya'daki teröriste ve onun Türkiye'deki militanlarına asla nefes aldırmayacağız. Terör örgütlerinin emri ile bu millettin üzerine bomba yağdıranlara bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz.
Ben sözlerimi bitirirken, o kahreden gecede şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyor, bu girişimi ve aktörlerini de lanetliyorum. Ayrıca darbe girişiminin ilk gününden bu yana ülkesini seven STK'ların, işadamlarının en önemlisi partili partisiz tüm vatandaşlarımızın onurlu direnişine, asil duruşuna teşekkür ediyorum. 
Ben çağrımı sizler aracılığı ile bir kez daha yineliyor, Başkomutanımızın ikinci emrine kadar vatandaşlarımızı her akşam istasyon meydanına davet ediyorum.'

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Kılıçdaroğlu başkanları zoom üzerinden dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık