Ana Sayfa Gündem Yükümlüler için "Mesleki Eğitim Kampüsü" kuruluyor

Yükümlüler için "Mesleki Eğitim Kampüsü" kuruluyor

Adana’da, denetimli serbestlik yükümlülerinin meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan proje kapsamında, 10 bin metrekare alan üzerine “Mesleki Eğitim Kampüsü” kurulacak.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2019 Perşembe 07:10
Yükümlüler için

Adana’da, denetimli serbestlik yükümlülerinin meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan proje kapsamında, 10 bin metrekare alan üzerine “Mesleki Eğitim Kampüsü” kurulacak. 
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı başkanlığında, belediyeler, odalar, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinden oluşan Koruma Kurulu, 2019 yılının ikinci toplantısını Adana Ticaret Borsasında gerçekleştirdi. 
Toplantıda Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce sunum yapılarak, katılımcılara, bir önceki toplantıda alınan kararlar ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi. 
Sunumda yer alan bilgilere göre, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün son bir yıl içerisinde Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile çeşitli alanlarda açtığı 162 kursta başarılı olan 475 yükümlüye MEB onaylı sertifika verildi. Ayrıca, “Artık Mesleğim Elimde” sloganıyla başlatılan proje kapsamında açılan “İş Makinesi Operatörlüğü” kursu ile 11 denetimli serbestlik yükümlüsü iş makinesi operatörü oldu. 
Öte yandan, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne iş başvurusunda bulunan 21 yükümlüden 8’i Koruma Kurulu’nun çalışmaları kapsamında işe yerleştirilirken, 2’sinin meslek edinme kursuna dahil edildiği, diğer kişiler için iş arayışına devam edildiği belirtildi. 
Türkiye’de ilk olacak 
Koruma Kurulu üyeleri, denetimli serbestlik yükümlülerinin meslek sahibi olmalarını hedefleyen “Mesleki Eğitim Kampüsü” projesi hakkında da bilgilendirildi. 
Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan proje, ağustos ayında Seyhan Belediye Başkanlığı, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile başladı. Seyhan Belediyesi, şu an Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak hizmet veren 10 bin metrekare alan üzerine kurulu tesisin kullanımını, denetimli serbestlik bünyesindeki dezavantajlı yükümlülerin meslek sahibi olmalarını sağlamayı hedefleyen proje için Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne tahsis etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Pandemi kurulu toplandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık