Ana Sayfa Siyaset Yusuf Baş "Adana imtiyazı hak etmiş bir il olmalıdır"

Yusuf Baş "Adana imtiyazı hak etmiş bir il olmalıdır"

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, ilçe başkanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği olağan toplantıda, çeşitli gündemler üzerinde fikir alış verişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2016 Pazartesi 17:05
Yusuf Baş

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Gerek yerel yönetimlerin desteklenmesi gerekse kamusal yatırımlarda yıllarca negatif ayrımcılığa uğrayan Adana; artık imtiyazı hak etmiş bir il olmalıdır” dedi.

İLÇE BAŞKANLARIYLA İSTİŞARE TOPLANTISI

Yusuf Baş, ilçe başkanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği olağan toplantıda, çeşitli gündemler üzerinde fikir alış verişinde bulundu. İlçe bazında yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda, ayrıca ülke gündemi üzerinde de duruldu.

Toplantının ardından değerlendirmede bulunan İl Başkanı Yusuf Baş,

“Adana’da teşkilatlar olarak özveriyle ve yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sürekli halkın içinde olan teşkilatlarımızla, yerel yönetimlerimizin olduğu ilçelerde de olmadığı yerlerde de halkımızı dinliyor, sorunlarına çare üretmenin gayretini veriyoruz” dedi.

“İŞSİZLİK EN BÜYÜK SORUN”

“İşsizlik, yereldeki en büyük sorunlardan birisi” diyen Baş, şöyle devam etti:

“Bu konuda başta il teşkilatımız olmak üzere ilçe teşkilatlarımıza ve belediyelerimize gelen talep her geçen gün artmaktadır. Bu sorunun yerel yönetimlerin imkanlarıyla çözülmesi mümkün değildir. Devletimizin bu alanda Adana’ya daha çok imkan sunması gerektiği açıktır. Adana, yıllarca yanlış ve haksız teşvik uygulamalarının getirdiği dezavantajlı durumu yaşamaktadır. Ayrıca Suriyeli mültecilerin eklediği yeni ekonomik ve sosyal sorunlar ise cabası.”

METRO BORCU İÇİN SÖZ VERİLMİŞTİ

Yusuf Baş, “Diğer taraftan; 15 ilçe belediyesinin lokomotifi konumundaki Büyükşehir Belediyesi’nin gelirlerinin büyük bir kısmının ise Metro borcundan dolayı kesilmesi, bu borcun yıllardır söz verilmiş olmasına rağmen Ulaştırma Bakanlığı’nca üstlenilmemesi de, kentin önündeki önemli engellerden biridir.

Bu haliyle; Adana’nın kangrene dönüşen sorunlarını çözmesi mümkün görünmemektedir” diye konuştu.

BU TALEP, TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN TALEBİDİR

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Dolayısıyla; Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya gibi büyük illere sunulan imkanlar Adana’dan esirgenmemelidir. Hükümet marifetiyle Devletin; Seyhan, Yüreğir, Çukurova ilçelerimizin bir mahallesi kadar nüfusa sahip olan yerlere yaptığı kamusal yatırımlar Adana’dan çok daha fazla olduğu düşünüldüğünde, Adana’nın ne kadar büyük haksızlığa uğradığı daha iyi anlaşılacaktır. Dolayısıyla; gerek yerel yönetimlerin desteklenmesi gerekse kamusal yatırımlarda yıllarca negatif ayrımcılığa uğrayan Adana; artık imtiyazı hak etmiş bir il olmalıdır. Bu talep, sorunları birlikte yaşadığımız tüm hemşehrilerimizin talebidir. Adana’nın bu hakkı, bu talebi, bütün Adanalıların anasının ak sütü gibi helaldir, meşrudur.” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Sağlık çalışanına üvey evlat uygulaması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık