Ana Sayfa Gündem Zabıta ve şoförlere psikolojik destek

Zabıta ve şoförlere psikolojik destek

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde iş verimliliği ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla öfke kontrolü ve stresle yönetimi konularında seminerler veriliyor.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2016 Pazar 12:00
Zabıta ve şoförlere psikolojik destek

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan zabıta ve belediye otobüs şoförlerinin kent halkıyla iletişimini güçlendirmek, iş verimliliğini ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla öfke kontrolü ve stres yönetimi terapisi verilmeye başlandı. 
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Psikolojik Danışmanlık, Aile Sağlığı ve Eğitim Merkezi’nde görevli Psikolog Fazıl Çağrı Oğuz, zabıta ve belediye otobüs şoförlerine öfke kontrolü ve stres yönetimi konusunda ilk semineri verdi.


Psikolog Fazıl Çağrı Oğuz, özellikle yoğun strese maruz kalınan işlerde öfke kontrolü ve stres yönetimi alanında psilokojik destek almanın bireylerin hem kişisel, hem de mesleki alandaki ilişkilerine olumlu sonuçlar yansıtacağını belirtti.


HAYATA POZİFTİF BAKMAK İÇİN UZMAN DESTEĞİ


Stresle baş etme ve öfke kontrolü alanlarında bir uzman eşliğinde bireysel olarak kişilerin kendilerine gelişim sağlamasının var olan süreci işlevsel biçimde yönetmelerine katkıda bulunacağını kaydeden Fazıl Çağrı Oğuz, “Stresle baş etme becerilerinin geliştirilmesi, gevşeme teknikleri, öfkeyi tetikleyecek olumsuz otomatik düşüncelerin değiştirilmesi, iletişim ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi gibi alanlarda uzman eşliğinde desteğin alınmasının sorunun çözümüne yönelik önemli bir adım olacağını düşünüyoruz” dedi.


Psikolog Oğuz,  öfke kontrolü ve stres yönetimi seminerlerinin içinde iletişimin geliştirilmesi, çatışma çözümü teknikleri, kişinin karşısındaki insanın öfkesini yönetebilme tekniklerini kapsadığını bildirdi.


HAYATIN ZORLUKLARINA GÖĞÜS GERMEYİ SAĞLIYORLAR


Adana Büyükşehir Belediyesi personeline psikolojik destek veren Psikolojik Danışmanlık, Aile Sağlığı ve Eğitim Merkezi’ne başvuran vatandaşlar da aynı hizmeti ücretsiz alıyor. Personel, aile, çocuklar ve çocukların eğitimi konularında destek hizmeti veren merkez, çocukların sınav başarılarına yönelik terapi seanslarını da rutin olarak yürütüyor. Ruh sağlığı uzmanları, Büyükşehir Belediyesi personelinin iş verimliliğini artırmak, stresle başa çıkma yöntemlerini öğretmek ve hayatın zorluklarına daha rahat göğüs germelerini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
LİG PUAN DURUMU
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Bu habere de bakabilirsiniz

Boşanmak isteyen eşini kalbinden bıçaklayarak öldürdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık