Özcan Aladağ

3 AYA KADAR İŞİN RENGİ BELLİ OLUR


Özcan Aladağ
28 Nisan 2017 Cuma 05:52

Adana Ak Parti’deki gelişmelerden iki gün önce okuyucularımızı bilgilendirme adına bir yazı kaleme alarak beklentilerden söz etmiştim.

Ak Parti’de genel merkezin olağanüstü veya olağan genel kurulunu gerçekleştirerek revizyonların olacağına yönelik beklentileri Adana bazında indirgeyenlerin bulunduğunu ve parti içerisinde bu anlamda aleyhte tezviratların olduğunu dile getirmiştim.

Adana’da uzun yıllar aktif siyaset yapan ve şuan genel merkezde görevli olan Ahmet Zenbilci dün bu konuyla ilgili bazı önemli bilgileri benimle paylaştı. Ahmet Zenbilci, siyasette bir günün dahi uzun bir süre olduğunun altını çizip genel merkezde en azından kendinin yorumuna göre 3 ay gibi bir süre içinde kongreye yönelik bir çalışmanın beklentisinin bulunmadığını düşündüğünü söyledi.

Olağanüstü kongrede öncelikli bakanlar bazında değişikliğin yanı sıra genel merkezdeki yöneticilerin belki bir şekilde değişikliğe uğrayabileceğinden söz eden Ahmet Zenbilci, partiyi yıpratmaya yönelik tüm eleştirilerden kaçınılması gerektiğini de belirterek ‘3 aya kadar işin rengi az çok belli olur. Bugünden spekülasyonların içerisine girmek doğru değildir’ dedi.

Adana İl ve ilçelerde revizyon beklentisi içerisinde olanlarla ilgili benim yorumumu da aynen destekleyerek ’15 yıldır halktan aldığı güven oyları ile tek başına iktidar olan Ak Parti’nin asla yanlışa izin vermeyeceğini tüm Türkiye bilir. Kaldı ki partiye zarar verecek her türlü olayların karşısında genel merkez gereğini yapmaktan imtina etmez. Partinin içerisinde beklentileri yüksek olan isimlerin olabileceği kaçınılmazdır. Bu demek değildir ki, söylentilerin içerisinde olan kişilerin isteklerini genel merkezimiz gerçekleştirsin. Genel merkezin aldığı karar herkesi bağlar. Genel merkezin üzerinde partide güç yoktur.

Ak Parti’de yakın zamanda revizyon beklentisi olamaz. Kongreler yapılır. Birileri talip olur, birilerine görev verilir. Bu arkadaşlarımızda kendilerine verilen görevleri layığı ile yerine getirirler. Adana teşkilatımızda sıkıntı yok. Sıkıntı, bu gibi spekülasyonları yapanlardadır (eğer varsa ki sizler bu konuda yorumda bulunmuşsunuz) ifadelerinde bulundu.

Aklın yolu bir. Siyaseti az çok bilen ve anlayan her insanın sağlıklı düşünmesi halinde yorumu da bu olur. Ak Parti içerisinde beklentileri yüksek olan kişilerden kaynaklı bu gibi spekülasyonlara aslında teşkilatlar kafa dahi yormuyorlar.

Hani derler ya, sinek ufak ama mide bulandırır misali…

Biz de bu sineklerden bahsetmeye çalıştık. Genel merkezde görev yapan Ahmet Zenbilci’de bu gibi sineklerin varlığının dikkate dahi alınmayacağını, doğru kararları partinin üst düzey yetkililerinin vereceğine işaret ederek ‘Doğru olan teşkilatlarımıza dört elle sarılarak destek vermektir.

Köstek olmak değil’ dedi ve son noktayı koydu. Haktan hayırlısı olsun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık