Edibe Gülnar

8 MART HAZIRLIĞI


Edibe Gülnar
22 Şubat 2020 Cumartesi 06:48

8 Mart tarihi biz kadınlar için önemlidir. Bu günün önemli olmasının nedeni de ‘yılın belirli günlerinde dahi olsa kadınların anılması, dikkate alınması’ olarak nitelendirmiş olsam sanırım yanlış yazmamış olurum.

Seyhan Belediyesi’nin Kent Konseyi’nde Kadınlar Meclisinde görev alıp yönetimde bulunmam nedeniyle 8 Mart tarihini biraz daha önemsemek durumundayım. Çünkü yönetimde olan insanların hizmet verebilmeleri adına etkinlik düzenlemesi ve çalışması gerekiyor.

Biz de Kadın Meclisi olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde eşitsizliğe, şiddete, istismara, ayrımcılığa ve eşit olmayan kadın – erkek yaşam koşullarına dikkat çekmek için “1000 Kadın Korosu” konseri düzenleyeceğiz.

Bu etkinliğimizi Seyhan Belediyesi Meclis üyesi ve Müzik öğretmeni Filiz Bahadırlı şef olarak idare edecek ve 1000 Kadın Korosuna, ekonomik, sosyal, siyasi veya kültürel bir şart aranmadan tüm kadınlar başvuru yapabilecek.

1000 kadını tedarik ederek Adana’da bir ilke imza atmak istiyoruz. Bunu da gerçekleştirmek düşüncesindeyiz. Hafta boyunca toplantılar yaparak bu güzel olayın alt yapısını oluşturduk.

Emeği geçen tüm bayan arkadaşlarım başta olmak üzere belediye yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Seyhan’daki tüm kadınları koroda yer almaya davet ediyorum.

Kent Konseyi Başkanımız Erkan Karakaya konuyu kısaca şöyle özetliyor. “Amacımız, 1000 tane kadını, aynı anda ve aynı amaç etrafında toplamak. Kadın istismarını, eşitsizliği, ayrımcılığı, Kadına şiddeti kısaca kadının yaşadığı tüm olumsuzlukları farklı yaşama sahip farklı kadınların oluşturduğu korodan bir kez daha duyurmak”

Seyhan’da farklı işler yapmak düşüncesindeyiz. Bunun içinde varız. 8 Mart günü tüm kadınları Seyhan’da buluşmaya davet ediyorum.

Kadınlar Meclisi olarak önemli daha birçok projemiz var. Bunları da olgunlaştırarak hayata geçireceğiz. Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Akay Beyde bu konuda bizlere destek oluyor. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.

8 Mart günü buluşmak dileğiyle…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık