Şehmus Baysal

ADANA KİTABA DOYACAK


Şehmus Baysal
7 Ocak 2017 Cumartesi 01:04

2016 yılında bir önceki yıl olan 2015’e göre ülkemizde kitap üretimi yüzde 15 oranında arttı. Kişi başına kitap oranı 8.4. Yani   47 milyon adet kitap artışı var. Bu da dünya sıralamasında Türkiye’nin 11.sırada olmasını ve yayıncılık sektöründe önde olan bir kuruluş olduğunu gösteriyor.

Kitap üretimindeki artışta kültürün başkenti Adana’nın katkısı unutulmamalı  Bu artışta  büyük katkısı olan TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yazarlar Birliği  işbirliği ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile bu yıl 10. gerçekleştirilecek Çukurova Kitap Fuarı da kapılarını bugün açıyor.  7-15 Ocak tarihleri arasında Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açık kalacak olan fuar aynı zaman da ülke genelinde 2017’nin ilk kitap fuarı. Yani hemen herkesin gözü bu fuarda olacak.

Bu yıl 10 yaşını dolduracak olan fuar çok sayıda yazarı da konuk  edecek. Etkinlikler kapsamında panel, söyleşiler gerçekleştirilecek. Tam 70 kültür etkinlik yapılacak. Bu etkinliklere 300’e yakın yazar, şair ve akademisyen okurlarıyla buluşacak.

Fuarda Şair Ahmed Arif doğumunun 90. Yılında  Şeyhmus Diken’in konuşmacı olarak katılacağı söyleşiyle anılacak. Ayrıca Türk sinemasının önemli ismi Yılmaz Güney ‘’Edebiyattan Sinemaya Yılmaz Güney’’  etkinliğiyle anılacak. Söyleşide Fatoş Güney, Yılmaz Güney’i anlatacak.

Dokuz gün süreyle Adanalıların yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelecek olan vatandaşlar resmen kitaba doyacak. 

Girişin ücretsiz olduğu fuar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilecek. Adana Büyükşehir Belediyesi her gün 16 otobüsle Adanalılar’ı kitap fuarına ücretsiz olarak taşıyacak.

Bizde sözümüzü ‘’Haydi Adanalılar fuara’’ diye bağlayalım.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık