Şehmus Baysal

ADANA DEMİRSPOR TRANSFER YAPABİLECEK Mİ?


Şehmus Baysal
4 Ocak 2017 Çarşamba 10:34

2016 - 2017 Futbol Sezonu 2. Transfer ve Tescil Dönemi 4 Ocak 2017 tarihinde yani bugün başlayıp, 31 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. Transfer dönemi resmen başlarken gözler TFF 1. Lig’deki temsilcimiz Adana Demirspor yönetimine çevrildi.

Teknik Direktör Engin İpekoğlu, kadroya takviye için 13 kişilik bir transfer listesini yönetime sundu ve bunlardan en az 4 tanesinin alınmasını istedi. İpekoğlu, transfer istemesine istedi ama yönetimin de transfer yapabilmesi için Cuma gününe kadar 1,5 milyon liralık borcun Federasyona yatırılması gerekiyor. TFF borcun ödenmesi konusunda kulübe zaten tebliğ etti.

Bu borcun yatırılmaması durumunda transferlerin yapılması da mümkün değil. Başkan Sedat Sözlü,  transfer tahtalarının açılabilmesi için bu parayı mutlaka yatıracaklarını ve kadroyu takviye edeceklerini dile getiriyor. İnşallah başkanın dediği gibi Cuma günü Federasyona bu para yatırılır ve transfer tahtası açılır. Aksi taktirde Teknik Direktör İpekoğlu’nun takviye talebi havada kalacağı gibi,  sezon sonunu da mevcut kadroyla tamamlamak zorunda kalır.

Tabi İpekoğlu olası transfer yasağı karşısında nasıl bir tutum sergiler o da ayrı bir merak konusu. Çünkü hoca takımın başına geldiği günden bu yana kadronun takviye edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Anlayacağınız şimşekte transfer Cuma gününe kilitlenmiş durumda. Cuma’yı bekleyip göreceğiz, dileğimiz paranın yatırılması ve transfer tahtasının açılması.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık