Durmuş Ali Başkan

ADANA’DA KIYASIYA REFERANDUM YARIŞI


Durmuş Ali Başkan
28 Mart 2017 Salı 09:10

Referanduma sayılı günler kala Adana’da ‘’EVET’’ ve ‘’HAYIR’’cıların yarışı hızlandı. Anlayacağınız sular iyice ısınmaya başladı. Temennimiz suların iyice ısındığı bu ortamda bu yarışın demokratik ortam içerisinde yapılması.

‘’EVET’’ cephesinde yer alan AK Parti ve MHP’liler sahaya inerek çalışmalarını hızlandırdılar. AB Bakanı Ömer Çelik hemen her hafta sonu seçim bölgesine gelerek çalışmalara bizzat katılıyor. Çelik, çalışmaları sırasında hemen her yere yetişmeye çalışıyor.

Çelik, bir bakıyorsunuz havaalanı temel atma töreninde, bir bakıyorsunuz partisinin danışma meclisi toplantısında, bir bakıyorsunuz herhangi bir ilçede vatandaşlar birebir görüşme halinde. Anlayacağınız, sayın bakan Adana’da ‘’EVET’’ diyeceklerin oyunu artırmak için kararlı.

AK Parti’de sadece Ömer Çelik mi? MKYK Üyesi ve Adana Milletvekili Fatma Gül Demet Sarı, Milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç ve Tamer Dağlı, 16 Nisan’da ‘’EVET’’ oylarının artması için kenti adeta mesken tuttular. AB Bakanı Çelik ile milletvekillerinin bu çalışmalarına başta İl Başkanı Fikret Yeni ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan olmak üzere diğer yöneticilerde destek veriyorlar. AK Partililer çalışmalarını gece geç saatlere kadar sürdürürken, vatandaşların da ilgisiyle karşılaşıyorlar.

‘’EVET’’ cephesinde yer alan bir diğer parti ise MHP. MHP’de de Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Mişlletvekili Mevlüt Karakaya, Milletvekilleri Muharrem Varlı ile Seyfettin Yılmaz da İl Başkanı Yusuf Baş ile birlikte ‘’EVET’’ oylarını artırmak için sahadalar. MHP’liler de dağ bayır demeden gezerek vatandaşlara ulaşarak 16 Nisan’da neden ‘’EVET’’ demeleri konusunda bilgiler aktarıyorlar. Gelelim ‘’HAYIR’’ cephesine. Burada bayrağı CHP ele almış durumda.

CHP Adana’da İl Başkanı Ayhan Barut’un başkanlığında büyük bir çalışma yürütüyor. Hemen her gün genel merkezden bir üst düzey yönetici gelerek Adana’da partililerle buluşuyor. Adana merkez ve ilçelerine dağılan Milletvekilleri İbrahim Özdiş ile Zülfikar İnönü Tümer, vatandaşlarla bire bir temas kuruyorlar. Geçtiğimiz hafta sonu kente gelen Yalova Milletvekili Muharrem İnce adeta gövde gösterisi yaptı. İnce, yaptığı konuşmalarla da iktidara ‘’İnce’’ göndermelerde bulundu.

MHP Genel Başkanlığı adaylığı sonrası partisinden ihraç edilen ve ‘’HAYIR’’ cephesinde yer alan Meral Akşener de Adana’dan yayımlanan Halk Arenası’na konuk olarak referandum da neden ‘’HAYIR’’ denmesi gerektiğini anlattı. ‘’EVET’’ ve ‘’HAYIR’’cıların referandum tarihi yaklaştıkça bu çalışmalarını daha da artıracakları şimdiden belli oldu. Yazımızın başında dediğimiz temennimiz bu yarışısın demokrasi kuralları içerisinde olması.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık