Edibe Gülnar

ADANA’NIN GÜNDEMİ VE DÜSAD


Edibe Gülnar
22 Ocak 2020 Çarşamba 08:56

Dünya Sakatlar Derneği ne ait olan ve youtube den sosyal medyada yayın yapan DÜSAD TV başlangıcından bu yana  yaptığı deneme çekimlerini  tamamlayarak gerçek yayınlarına 15 Ocak 2020 tarihinden itibaren başladı.

DÜSAD TV’de Çetin Erdoğan’ın hazırlayıp sunduğu 15.GÜN isimli bir program yayınlanıyor. Bu programda Adana’nın sorunları masaya yatırılıp çözüm önerileri aranmaya çalışılıyor.

Programa Çetin Erdoğan Bey beni davet ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmamı istediler. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Adana’nın aşırı yağışlar nedeniyle karşılaştığı sorunları konuştuk. Alt yapı eksikliklerinin neler olduğunu, bunların nasıl çözümlenmesi gerektiğini irdeledik.

Belediyelerin eksikliklerini, çalışma tempolarını, olması gerekenleri değerlendirdik. Kadın tacizleri ve cinayetlerini konuşup devletin bu konuda neler yapabilmesi gerektiğine ışık tuttuk.

Yani gündemimiz Adana oldu.

İnönü ve Kurtuluş Parklarında kadın tacizleri ve uyuşturucu, fuhuş konusunda yaşanan olumsuzluklara dikkat çekip yetkililere seslenme gereksinmesi duyduk.

Ve kanayan yara kentsel dönüşüm olayını gündemde tutup ne yapıldığını, neler yapılması gerektiğini irdeledik.

Adana’da yaşayan bir kentli olarak oluşabilecek olan sorunları da bir gazeteci olarak dilimizin döndüğünce izleyicilerimizle paylaştık.

Adana’da gündem o kadar hızlı değişiyor ki yetişmek kolay olmuyor. Sorunları gündeme getirip yetkililere sesleniyoruz da ne oluyor?

Bazı konulara çözüm üretip düzeltiyorlar. Bazılarını ise hiç duymayarak görmezlikten geliyorlar. Böyle de olunca sorun biriktiğinde altından kalkılamaz hale geliyorlar. İnsanların sıkıntılarını çözmek elbette yerel ve merkezi yöneticilere mutluluk verir. Öncelik sırasına göre sorunları çözmeye talip olan yerel yöneticilerimizi de bu gayretleri için tebrik ediyoruz.

Şunu anlatmaya çalışıyorum. Çalışana ve başarana teşekkür, görevini yapmayana ise ‘sorup sorgulama’ bizim görevimizdir. Biz de onu yapıyoruz.

Çetin Erdoğan ve Halis Kassap Beylere Adana adına yararlı bir çalışmaya da imza attıkları için böylesine önemli bir kanalı da hizmete geçirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık