Durmuş Ali Başkan

ADANASPOR BİLDİĞİNİZ GİBİ


Durmuş Ali Başkan
13 Mart 2017 Pazartesi 22:34

12 yıl aradan sonra Süper Lige çık sonra geldiğin gibi TFF 1. Lige doğru lodoslama git. Olmaz böyle bir şey. Ama  bu Adanaspor olunca maalesef oluyor. Bu takımı kim kurduysa ligin devre arasında da takımın başına Levent Şahin’i kim getirdiyse çıkıp bunun gerekçelerini anlatmalı. Bunu anlatacak kişi de elbette Adanaspor A.Ş. Başkanı Bayram Akgül.

Evet sevgili başkan Adana Spor kamuoyunun senden bu açıklamaları bekliyor. Sezon başında elinde bonservisi olan Brezilya’lıları takıma doldurdun,  hemen herkes bangır bangır bağırdı ‘’kadro yetersiz, geldiğimiz gibi gideriz’’ diye ama sen bunlara hiç mi hiç kulak asmadın. Bildiğini okudun. Lig başlarken Engin İpekoğlu ile yollar ayrıldı, hemen göreve Eyüp Arın çağrıldı.  3 maç  sonra Arın yeniden alt yapıya gönderilirken takımın başına Krunoslav Jurcic’i getirdin.

Jurcic’te aranan kan olmayınca Hırvat hocayıda  gönderip altyapıdan Eyüp Arın’ı yeniden göreve çağırdın. Eyüp hoca başarılı skorlar almaya başlamışken  devre arasında bu kez Fatih Terim’in yardımcısı Levent Şahin’e takımı emanet ettin.

Ligin ikinci yarısı başladı ilk 3 maç Eyüp Arın’ın bıraktığı miras sayesinde başarılı sonuçlar alındı. Herkes Levent Şahin ve özellikle kaleci İtandje’yi göklere çıkarmaya başladı. Ama bu köşenin yazarı hemen her ortamda  Süper Lig deneyimi olmayan ve  yetersiz olan Teknik Direktör Şahin’in başarılı olamayacağını Fatih Terim’i taklit ettiğini dile getirdi.  Gaziantepspor’dan alınan kaleci İtandje’nin de büyük maçların büyük kalecisi, küçük maçların da küçük kalecisi olduğunu ısrarla söyledim.

Her ikisi de keşke beni yanıltsaydı. Ama yanıltmadılar analiz uzmanı Şahin’in yönetimindeki Adanaspor 5 maçtır yeniliyor, kaleci İtandje ise tam 13 gol yedi. Maç başına 3 gol ortalamasıyla oynuyor. Allahım esirgesin, hakikaten bizim Hayrullah’ın suçu ne alt yapıdan gelmiş olması mı?

Bir Sami Can’ımız, bir Teyfik Aldındağ’ımız vardı nerelerdeler, hocaya sormak lazım. Sami Can’ın yerine oynayan Halil İbrahim’i çok mu aradınız, nasıl alınır bu futbolcu ne etliye ne de sütlüye karışıyor, yani sorumluluk almıyor.

Tek suçlu Halil İbrahim’mi elbette hayır.. Takımın tamamının suçu var. Son haftalarda takımın tamamı formsuz ve sorumluluk almıyorlar. Böyle olunca da alınan bu sonuçlarda kaçınılmaz oluyor.  Daha 10 maç var matematiksel olarak ligde kalma şansı devam ediyor. Umarım başarırlar, ama çooookkkk zor.   Evet Bayram başkan takımın geldiği durum bu. Sezon başında yapılan yanlışlıklar takımı bu hale getirdi.  Sanırım sizde bizim gibi düşünüyorsunuzdur.

Levet Şahin hocanın dediği gibi satıları  bağlayalım ‘’çember daraldı’’


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık