Özcan Aladağ

AHMET TEVFİK DEMİRALP VE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ GELİŞMESİ


Özcan Aladağ
24 Ağustos 2017 Perşembe 08:46

Son iki gündür Adana İl Tarım Müdürlüğü’nün kaynadığına dair bilgileri okuyucularımla paylaştım.

Müdürlük bünyesindeki yaşananları, personellerin huzursuzluğunu, şikâyetleri, kimin kimle nasıl bir diyalog içerisinde olduğunu örneklerle ortaya koyan yazımdan sonra müdürlükle ilgili oldukça çok sayıda bilgi ve belgeler ulaştı elime…

Elbette ki bu bilgileri ve belgeleri araştırmadan yazmak doğru olmaz.

Bunun içindir ki belgeleri ve bilgileri değerlendirip araştırma içerisine girdik.

Paylaşabileceğimiz noktaya gelenleri sizlerle paylaştık.

Halen GDO’lu ürünlerin olup olmadığına dair denetim, FETÖCÜ diyerek yapılan şikâyetlerin değerlendirilmesi, istenmeyen kişilerin kurum bünyesinden uzaklaştırılmasına yönelik olduğu iddia edilen eylemler ve bu eylemler sonrasında görevden uzaklaştırmalar, sürmeler gibi birçok konuda araştırmamız devam ediyor.

Ak Parti’den bir dönem belediye meclis üyeliği yapan bir şahsa verilen destek konusu da araştırmalarımızın içerisinde yer alıyor ve ileriki günlerde neticeleri hakkında elde ettiğimiz bilgileri de kamuoyu ile paylaşmayı görev sayıyorum.

İki gün süren yazımda ismi geçen Ahmet Tevfik Demiralp, gazetemizde çıkan yazılarımdan sonra kendisini ilgilendiren iddialar ile ilgili olarak ‘Bahsedilen tüm iddialar üzerime atılmak istenilen çamurdan ibarettir.

Bu iddialar daha önce de gündeme gelmiş olup hepsi soruşturulmuş ve hiçbir konuda iddiaların doğru olmadığı ortaya çıkmıştır. Ticari bağlantıyı gerektiren hiçbir konuyla uzaktan ve yakından ilgim, alakam yoktur.

Gerçekler her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de ortaya çıkacaktır. Ben görevimi layığı ile yerine getirmeye çalışan bir devlet memuruyum.

Çıkan yazılarda beni üzdü. Hakkımda iddialarda bulunanlar hakkında da yasal işlemlerimi başlatacağım’ dedi. Saygı duyarız.

Bu iddiaları ortaya atan kişiler de Tarım İl Müdürlüğü’nün kendi personelleri.

Yapılan soruşturmalarda daha önce kim nerede, nasıl yer aldılar?

Onu bilemem. Bir gazeteci olarak var olan konuyu, resmiyete intikal eden şekliyle dile getirip kamuoyunu da bilgilendirmek bizim gazetecilik görevimizdir.

Bu anlamda Ahmet Tevfik Demiralp’in ifadelerine de noktasına dokunmadan yayınlamak benim asli görevimdir. Tarım Müdürlüğü ile ilgili yazılarımıza önümüzdeki günlerde bizlere iletilen bilgileri teyit ettirdikten sonra yayınlayacağımıza dair sözü vererek noktayı da böylelikle koymuş olalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık