Özcan Aladağ

AK PARTİ VE KÜSKÜNLER


Özcan Aladağ
30 Ağustos 2016 Salı 16:33

Siyasette uzun süre dostluk ve uzun süre de küslük olmuyor. Dün yan yana gelmeyen iki insan daha sonra aynı ekip etrafında birleşebiliyorlar.
Yaşanmış çok örnekleri var bu anlamda.

Kozan Ak Parti bünyesinde bugünlerde ciddi anlamda küskünlük yaşanıyor.
Bir belediye meclis üyesi partisinden istifa etti. Kendisine göre haklı gerekçeleri var ve bu gerekçeleri ortaya koyar iken de ilçe teşkilatına yönelik eleştirilerde bulunuyor haklı olarak.

İlçe teşkilatı ve onun başındaki isim de Veli Gelebek. Veli Bey, siyaseten nerede nasıl duracağını bilen kurt politikacı sınıfına girmiş bir isim.

Gelebek, partisinde yaşanan istifalarla ilgili bir yazılı açıklama yaparak önemli konulara değindi.

Açıklamasında Recep Tayyip Erdoğan’ın varlığıyla ortaya çıkan Ak Parti’nin genel felsefelerinden dem vurup sonrasında ise şunları söyledi.

‘Ak Parti İlçe Başkanı Veli Gelebek olarak gerek ilk ilçe başkanlığım döneminde gerek ise ikinci ilçe başkanlığım döneminde ülkeme milletime ve Kozanlı hemşerilerime hizmet ederken üzerime aldığım büyük sorumluluğun bilinci ile hareket ettim.
Yönetim anlayışım; birlik ve beraberlik içerinde ana kademe kadın kolları gençlik kolları istişare kurulum ve mahalle yönetimlerimle birlikte kararlar aldım. Partimizin kapısını esenlikle selamet kapısı yaptım. Ak Parti’nin kapısını partili partisiz tüm Kozanlılar’a açık tuttum. Ak Parti ilçe başkanlığının kapısından içeri giren herkesi nezaket kuralları içerisinde ayakta saygıyla karşıladım, yer gösterip derdini, sıkıntısını en ince ayrıntısına kadar sabırla dinledim. Çözüm için elimden geleni yaptım. Çözemediğim problem olunca da problemin sahibiyle birlikte üzüldüm gönlünü aldım. Telefonumu sürekli açık tuttum. Bir sebepten cevaplayamadığım kişiyi de müsait olduğumda bizzat aradım. Garibin gurabanın sahibi kimsesizin kimsesi olmak için gücümü son noktasına kadar kullandım. Hemşerilerim arasında hiç ayrım yapmadım. Çünkü bugün olmasa bile en kısa zamanda yol arkadaşım dava kardeşim olacağı inancını taşıyordum.
Bu âlicenap davranışımızı takdir eden Kozanlı hemşerilerimizde her seçimde partimize ve şahsıma olan desteğini arttırarak devam ettirdi. En son seçimde Türkiye ortalamasının üzerinde % 51 ‘e yakın bir oy vererek bize ve partimize olan güvenini gösterdi.
İnsan fıtratının gereği doyumsuz istek ve arzuya sahip olabilir, siyasi emellere, şahsi çıkar hesapları olabilir. Bende bu türden insanların istek ve arzularının tamamını karşılayamamış olabilirim.
Basit dünyalık menfaatleri yerine getirilemediği için küsüp darılan birliğimizi zedelemeye çalışanda olabilir. Bu türden insanlara söyleyecek çok fazla sözümde yok. Biz ökçesinin üstünde dönüp gidenlerle değil kendini davasına ve milletine adamış yol arkadaşlarımızla kardeşlerimizle bayrağı en yüksekte dalgalandırmaya devam edeceğiz’

Bu açıklamanın özünde yatan gerçek şu: Herkesi mutlu edemem...

Evet, siyasette herkesi mutlu etme şansınız yok. Etmeye de kalkar iseniz idarecilik yapma şansınız yok.
Belediye meclis üyesinin bu anlamdaki isteklerini, beklentilerini az ya da çok tahmin edebiliyorum.

Sancılı iseniz, orada varlığınız tartışılır noktaya geliyor ise ayrılıp gideceksiniz. Ayrılır iken de birilerinin sizin hakkınızda bir şeyler söylemesine izin vermeden gideceksiniz.

Ak Parti’deki bu küçük yara kısa zamanda tedavi edilmişe benziyor. Benim asıl merak ettiğim nokta bundan sonra bu belediye meclis üyesinin hangi siyasi partiye kayarak orada politika yapacağı veya kimlere yakın olacağıdır.

Onu da izleyerek görmek lazım…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık