ÖMER ALPDOĞAN

AK Parti'de Denizli Mahallesi farkı


ÖMER ALPDOĞAN
23 Mart 2017 Perşembe 09:48

AK Parti teşkilatları "EVET" çalışmasını sürdürüyorlar..

Tabi herkesin performansı aynı olmuyor.. Kimileri fazla, kimileri biraz daha az çalışıyor.. Ancak, bir yer var ki, AK Parti içerisinde fark yaratıyor.. Seyhan 6. Bölge Denizli Mahallesi.. Buradaki AK Partililer gerçekten büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışıyorlar…

Denizli Mahalesinde geçmedik sokak, kapısını çalmadık ev bırakmıyorlar.. Mutlaka hepsi çok çalışıyor ama öne çıkan isimler ise AK Parti Denizli Mahalle Başkanı Hakim Özkan ve Denizli Mahalle Başkan Yardımcısı Hatice Güneş.. Tabii, bu isimlere AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş ile 6. Bölge Başkanı Muhammet Mustafa İslam Akyüz'ü de eklemek gerekiyor..

Burada, Denizli Mahallesi Başkan Yardımcısı Hatice Güneş'e ayrı bir parantez açmak gerekiyor.. Hatice Güneş hem mahallesindeki, hem Mithatpaşa, Narlıca gibi komşu mahallelerdeki tüm etkinliklere katılıyor.. Sürekli ev toplantıları organize ediyor.. Son zamanlarda ise enerjisinin büyük çoğunluğunu, AK Parti'nin referandumda neden evet denmesi gerektiğini anlatmak için hazırladığı "Evet Gazetesi" dağıtmaya harcıyor..

Bilenler bilir, kağıdın ağırlığı farklıdır.. Hatice Güneş, eline aldığı yüzlerce gazeteyi yaya olarak, sokak sokak, ev ev dağıtıyor.. Vatandaşlardan 16 Nisan'da "EVE" oyu vermesini istiyor.. Bir kaç kadın partili Hatice Güneş ile birlikte, Denizli Mahallesi kazan onlar kepçe saatlerce gazeteyi halkla ulaştırıyorlar.. AK Parti içerisinde takdiri ayrıca hakediyorlar….

"HAYIR"da da AKGP farkı

Referandumda "EVET" çalışması yapanlar arasında nasıl AK Parti Seyhan 6. Bölge Denizli mahallesi Başkan ve Yardımcısı öne çıkıyorsa, "HAYIR" çalışması yapanlarda da Anadolu Kadın Gücü Platformu (AKGP) farkını farkettiriyor..

Anadolu Kadın Gücü Platformu üyesi kadınlar haftalardır hafta içi, hafta sonu demeden Adana'yı karış karış tarıyorlar.. Sevim Ağamulla gibi deneyimli ve birikimli bir kişinin başkanlığında biraraya gelen kadınlar, Platformun oluşumunun üzerinden henüz kısa bir zaman geçmesine rağmen yaptığı "HAYIR" çalışmasıyla siyasal çevrelerde adından söz ettirmeyi başardı.. Sabahın erken saatlerinde biraraya gelen Platform üyesi kadınlar akşamın geç vaktine kadar mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev "HAYIR" broşürü dağıtıyor, vatandaşlarla konuşarak neden hayır denmesi gerektiğini açıklıyorlar..

Gönüllülük üzerine çalışmalarını sürdüren Platform üyesi kadınların bu fedakarlığı tüm kesimlerden büyük takdir alıyor.. Başta Platform Başkanı Sevim Ağamulla olmak üzere, Platform üyeleri Ayfer Yılmaz, Hülya ayata Gözebe, Asuman Ensari, Mediha Yaman, Müyesser Yekibeken, Nurseli Üçüncüoğlu, Yüksel Üçüncüoğlu, Hülya Önder Acet, Binnaz Ogan, Fevziye Uçar, Derya Sıçramaz, Gülseren Toplar, Cennet Kaya, Emine Özelcidaş, Rezzan Mercimek, Güney biberkökü, Muhteber Başman, Nezihe Öztürk, Şehnaz Çalışkan, Nermin Ünsal Dinç, Rezzan Mercimek, Canan Tozkoparan ve diğerleri özellikle Seyhan'da gezmedik mahalle, girmedik ev ve işyeri bırakmadılar..

Hatta bazı mahallelerde ikinci, üçüncü kez çalışma yaptılar.. Platform üyesi kadınların çalışmalarına tanık olanlar ise "Anadolu Kadın Gücü Platformu sağ olsun var olsun" demekten kendilerini alamıyorlar….

"HAYIR"a İstanbul'dan destek

CHP'nin Adana'da yürüttüğü "HAYIR" çalışması aralıksız sürüyor.. İl Başkanı Ayhan Barut ve Adana Milletvekilleri ilçelerde yoğun şekilde "HAYIR" kaypanyası yürütüyor.. İşte CHP'nin yoğun olarak sürdürdüğü "HAYIR kampanyasına İstanbul'dan destek geldi.. CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, dün Adana'ya geldi.. Hamzaçebi'yi Havaalanı'nda İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Milletvekili İbrahim Özdiş ve parti yöneticileri karşıladı.. Hamzeçebi, CHP'nin Adana'da yürüttüğü referandum çalışmalarına katılacak.. Değişik etkinliklerde vatandaşmla buluşacak ve HAYIR için oy isteyecek…

Başkan Sözlü halkın içinde

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü farklı bir kişilik.. Eskilerin deyimiyle, nev-i şahsına münhasır bir insan.. Adana'ya yöneten bir kişi olarak büyüklenme yok, kibirlenme yok.. Başkan olmadan önce nasıl bir Hüseyin Sözlü ise yine aynı Hüseyin Sözlü.. Nasıl konuşuyorsa, yine öyle konuşuyor..

Sıradan insanların koruma ordusu ile gezmelerini kanıksadığımız şu günlerde, halkın içinde olan bir Başkan.. Esanfla tokalaşıyor.. Her zaman gittiği, her kesimden vatandaşların rahatça gelip kebabını yediği kebapçıya gelip kebabını yiyor.. ve her vatandaşın rahatlıkla gidin traş olduğu halk hebrebrlerinde traş oluyor.. Yeri geliyor kısa da olsa sırasını bekliyor..

Öyle birileri gibi, pahalı, lüks kuaför salonlarına gitmiyor.. Ne diyelim, helal olsun sana Başkan.. Umarım, önce Büyükşehir'deki bazı yetkililer başta olmak üzere tüm etkili ve yetkmili insanlara örnek olur halk adamı özelliğin…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık