ÖMER ALPDOĞAN

AK Parti'den ilginç bir çalışma


ÖMER ALPDOĞAN
14 Mart 2017 Salı 09:59

AK Parti Seyhan İlçe Teşkilatı, referandum'da "EVET" için en aktif çalışan kuruluş.. Ana yönetim, kadın ve gençlik kolları aktif bir şekilde referandum sürecini götürüyorlar..

Özellikle, Denizli Mahallesinde çalışmalar yoğunlaşmış.. Bu mahalledeki çalışmalarda, AK Parti ilginç bir yöntem uyguluyor.. Sokak sokak çalışıyorlar.. Sokak çalışmasında da ev ev gezip, toplantı yaparak neden evet denmesi gerektiğini anlatıyorlar..

Bu ilginç çalışmanın kaynağı da sanıyorum, AK Parti Seyhan İlçe Teşkilatının Denizli Bölgesi Başkan Yardımcısı Hatice Güneş.. Görünen o ki, o bölgede, İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, 6. Bölge Başkanı Muhammed Mustafa Akyüz ve Bölge Başkan Yardımcısı Hatice Güneş güzel bir uyum yakalamışlar.. O uyumla da başarılı çalışmalara imza atıyorlar.. Bu üçlü, Denizli Mahallesindeki çalışmaları sokak sokak organize ediyorlar..

Mesela, sırasıyla 57128, 57170 ve 57117 sokaklarda olduğu gibi her sokağa özgü çalışma yapıyorlar.. Sokaklarda evleri ziyaret ederek, ev sakinlerini anayasa değişikliği konusunda bilgilendiriyorlar… Ekibin mütevaziliği de ayrıca dikkati çekiyor..

Ne İlçe başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, ne 6. Bölge Başkanı Muhammed Mustafa Akyüz, ne de Başkan Yardımcısı Hatice Güneş, çalışmaları tek başlarına sahiplenmiyorlar.. Denizli Mahallesindeki sokak ve ev çalışmalarını örgütleyen Hatice Güneş, her fırsatta çalışmanın İlçe ve Bölge Başkanı ile birlikte eşgüdüm içinde yapılan çalışmalar olduğunu vurguluyor… "Ben" yerine "Biz" vurgusuyla çalışarak, tüm siyasilere de örnek oluyorlar… Julia David Sekel Türklerini anlattı Macar Turancılarının tanınmış isimlerinden, değerli arkadaşım Ressam Julia David, cumartesi günü İstanbul'da Sekel Türklerinin mücadelesini anlattı… Turan Vakfı'nın konuğu olarak, Turan Kültür Merkezi Süleymaniye Kürsüsü'nde, "Sekeller: Dünü-Bugünü ve Bağımsızlık Mücadeleleri" başlıklı konuşmasıyla, izleyenleri Saka-Hun kökenli Sekel Türklerini anlattı.. Julia David'in kendisi de bir Sekel Türkü, ve yıllardır Sekel Özgürlük Mücadelesi'nin savunucusu..

Yapıtlarında eski Türk inançlarını, hayat tarzlarını yansıtan Julia David, sanat anlayışını, "doğduğu, çocukluğunun geçtiği ve ilköğrenimini aldığı Sekelistan’da yaşadığı ortama bilinçli olarak bakmaya başladıktan sonra, çevresindeki eşyayı, yaşam kültürü ve doğayı büyük bir dikkatle incelediğini, onlarda Sekellerin kimliğini ve ruhunun ayrıntılarını gördüğünü belirterek, bunu o gün bugün,

Tanrı’nın kendisine verdiği resim yeteneğiyle işlemeye devam ettiğini söyleyerek" açıkladı. Sekel hafızasındaki kanaate göre Sakalar/ İskitler, Avrupa Hunları/ Atila’ya kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğunu belirten David, bugün en belirgin bağlarının Macarlarla olsa da, bunun yakın yüzyıllardaki siyasî birliktelikle açıklanacağını, oysa Sekellerin daha bir kendilerine özel olduğunu ifade etti. David, Sekellerini geçmişlerinden bugüne dinî, sosyal, sanatsal birçok yerde tarihleri boyunca kullandıkları eski Türk abecesine benzer bir abeceleri olduğunu, bugün bile bunu yaşatıp yer yer kullanmaya devam ettiklerini belirtti. Julia David arkadaşıma, Türk dünyasının binlerce yıllık parçası olan Sekellerin varlığını, kimliğini Türk kamuoyuna tanıtma ve Sekel Özgürlük mücadelesindeki çalışmalarından başarılar diliyorum… Başın sağolsun Refik Gül Adanaspor camasının renkli ismi Refik Gül, eşini kaybetti..

Amansız hastalığın pençesinden kurtulma savaşı veren Belkıs Gül, bu savaşında yenildi ve aramızdan ayrıldı.. Acının rengi olmaz.. Bir Adana Demirsporlu olarak, Adanaspor camiasının değerli liderlerinden Refik Gül'ün acısını paylaşıyor, merhume Belkıs Gül'e Tanrıdan rahmet, Refik Gül'e ve ailesine başsağlığı diliyorum... Sercan Kaya'dan güzel davranış Adana Demirspor- Manisaspor maçı berabere bitti.. Her iki takıma da yaramadı..

Adana Demirspor'un play-off umudu azaldı.. Manisaspor düşme hattıyla arasını açamadı.. Güzel bir maç olmuştu, izleyenlere büyük keyif verdi.. Ama, maçta bir pozisyon var ki, ömre bedel.. Bütün güzelliklerin üstünde.. Biliyorsunuz, Manisaspor kalecisi İsmail Şahmalı'nın maçtan iki gün önce küçücük oğlu vefat etmişti.. İşmail Şahmalı Adanalı bir sporcu..

Türk Telekom alt yapısından yetişme.. Oğlu Ömer de Adana'da tedavi görüyordu.. Bir profesyonel sporcu olarak yüreğinde oğlunun acısı sahaya çıktı. Adana Demirspor taraftarı tezahüratlarıyla İsmail Şahmalı'ya moral vermeye çalıştı.. En anlamlı davranış ise Adana Demirspor'un golünü atan Sercan Kaya'dan geldi.. Sercan, Mavi-Lacivertli takımının beraberlik gönülün attıktan sonra ismail Şahmalı'ya sarılıp hem gol hem oğlunun acısısdan dolayı teselli etmeye çalıştı..

Tribünler bu güzel görüntüyü alkışlarla destek verdi.. Futbol illa kavga değilmiş.. Vur kur parçala değilmiş.. İnsani duyguları öne çıkaran bir spormuş.. Sercan Kaya ve Adana Demirspor taraftarı bize bunları gösterdi.. Hepsine futbol ve centilmenlik adına teşekkür ediyor, İsmail Şahmalı kardeşimize başsağlığı, Minik Ömerimize Tanrı'dan rahmet diliyorum…

Bayar Aydoğan mutlu olmuştur Metal Sanayi Sitesi'nin yıllardır en büyük derdi yol sorunuydu.. Sitenin yollarına yol demek için bin şahit gerekirdi.. Adana ekonomisini ayakta tutan sitelerden biri olmasına rağmen, belediyelerden başta yol olmak üzere hak ettiği hizmeti alamıyordu.. Kulağı çınlasın, Metal Sanayi Sitesinin eski başkanı Bayar Aydoğan, zamanında çok uğraşmıştı.. Sitenin yollarının yapılması için dönemin Seyhan belediye Başkanı Azim Öztürk ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak arasında mekik dokumuştu.. Herkes topu birbirine atmıştı.. Büyükşehir Seyhan yapsın, Seyhan Belediyesi Büyükşehir yapsın derken, sitenin yolları delik deşik kalmıştı..

Bayar Aydoğan site başkanlığından ayrılalı çok oldu ama, Metal Sanayi Sitesi sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün himmetiyle özlediği yollara kavuştu.. Hüseyin Sözlü, hiç bir rica olmadan, Metal Sanayi Sitesi'nin yollarının yapılması talimadı verince, ekipler kısa sürede sitenin yollarını tamamen yenilediler.. Bayar Aydoğan başkan olarak göremediği hizmeti, sitenin bir sanayicisi olarak alınca eminim ki çok mutlu olmuştur..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık