ÖMER ALPDOĞAN

Aklın yolu birdir!


ÖMER ALPDOĞAN
15 Nisan 2017 Cumartesi 09:26

Ne güzel demiş atalarımız, "aklın yolu birdir" diye… 8 Nisan 2017 tarihinde bu sütünlarda bir şey yazmıştım.. Yani tam bir hafta önce tam da bugün..

Portakal Çiçeği Karnavalının tanıtım toplantısında, karnavalal destekçileri arasında Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi'nin olması, diğer ilçe belediyelerinin olmamasını eleştirmiştim… Gelecek yıl, bütün ilçe belediyelerinin karnavala destek vermesi gerektiğini dile getirmiştim..

Dün, Büyükşehir Belediyesi'nden servis edilen bir haber, bu görüşleriminin belediyelerde karşılık bulduğunun kanıtı oldu… Belediyelerin temsilcileri yuvarlak masada bir araya gelip, bundan sonra, Adana'daki büyük yenlik, festival gibi büyük ölçekli etkinlikleri Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam belediyelerinin birlikte gerçekleştirmelerini kararlaştırmışlar..

Bence gecikmiş ama doğru bir karar.. İşbirliği'nin ilk meyvesi 7 Mayıs'taki Yörük Türkmen Şenliği'nde verecekmiş.. Umarım bu işbirliği kalıcı olur.. Bundan sonra yapılacak, Adana Film, Portakal Çiçeği gibi festival ve karnavallar da birlikte düzenlenir..

*

Muhalifler de Uysal'ı izledi

Demokrat Parti Genel başkanı Gültekin Uysal, önceki gün Seyhan Belediyesi Yaşak Kemal Kültür Merkezi Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda partilileriyle buluştu ve 'HAYIR'ı anlattı.. Partililerin ilgi gösterdiği toplantıda, Adana eski Milletvekili Veli Andaç Durak'a olan ilgisi dikkatlerden kaçmadı…

Salonda, bence önemli bir ayrıntı daha vardı.. Büyük kongrede, Gültekin Uysal karşısında Prof. Dr. Çınar Özen'e destek veren kadınlar tam kadro Gültekin Uysal'ı dinlemeye gelmişlerdi.. Aktif şekilde 'HAYIR' diyen DP Adana il Yönetim Kurulu eski üyesi Hatice Develi, DP Adana il Kadın Kolları eski Başkanı Gülay Sezgin, DP'nin emektarlarından Adile Sezgin ve arkadaşları, kendileri gibi 'HAYIR' diyen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'a destek vermekten kaçınmadılar..

Bir anlamda Ulu Önder Atatürk'ün sözünü hayata geçirdiler.. "Mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır."

*

Canan Özalp'dan sunum

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın Adana'daki toplantısında, önemli görevlerden birisi İl Başkan Yardımcısı Canan Özalp'e düştü… Uysal'ın Adana toplantısı için günler öncesinden başlayan hazırlıklarda aktif görev alan Canan Özalp, Uysal'ın Konya toplantısına da katılmıştı..

Hatta Nalan Okuducu ve Berrin Ergyi ile Adana'da dönerken büyük bir kaza geçirmiş, kazayı ucuz atlatmıştı.. Moralinin bozuk, ağrı ve sızılarının olduğu bir günde DP Geneh Başkan Gültekin Uysal'ı Adana'da ağırlayan Canan Özalp, Uysal'ın konuşması öncesinde yaptığı sunum ile salonu dolduran partililerden büyük beağeni ve alkış aldı…

*

Bu tablo örnek olsun!

İhlas Haber Ajansı, dün Karataş ilçemizden bir haber servis yaptı.. AK Parti Adana Milletvekili eski Bakan Fatma Güldemet Sarı, ilçede seçim çalışması yaparken, CHP ilçe binasınının balkonundan kendisine el sallayan CHP'lileri selamlamış..

CHP'lilerin davetini kırmayarak CHP Karataş İlçe Başkanlığı binasını çıkıyor.. CHP'liler de sayın bakana kahve ikram ediyorlar..

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla da, güzel, samimi bir sohbet ortamı oluşmuş.. Bu tablo, bütün Türkiye'nin özlediği bir tablo.. Siyasetin ve siyasilerin gerilimden beslendiği ortamda, Karataş'daki görüntü, Türkiye'nin normalleşmesinin ilacı olarak karşımıza çıktı..

Böyle bir görüntünün Adana'da gerçekleşmesi bizler açısından ayrı bir mutluluk.. İnşallah, tüm ülkemize, tüm siyasilerimizie örnek teşkil eder.. Birbirlerine hakaret etmek yerine, Sayın Sarı ve CHP'liler gibi birbirlerine el sallayıp sela vererek, birlikte kahve içerek siyaset yaparlar!...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık