Özcan Aladağ

AKŞENER’E ANAVATAN PARTİSİ YARAŞIR!


Özcan Aladağ
2 Mayıs 2017 Salı 05:53

Milliyetçi Hareket Partisi’ne genel başkan olmak istedi. Parti içerisinde kendisine bulduğu destek ile siyaseten ‘başkaldırdı’ ve tüm muhaliflerle saf tutarak yollara düştü.

Meral Akşener’den bahsediyorum. Yanlışı ile doğrusu ile MHP’de genel başkan olmanın her yolunu deneyen Meral Akşener’in önüne konulan setten sonra tek alternatifi kaldı.

O da bir parti kurmak. Şimdileri Meral Akşener, Türkiye genelindeki kurmayları ile karargâhında toplantılar yaparak ‘ne yapmamız lazım?’ sorusuna yanıt aramaya başlamış. Adana’dan da arkadaşlarımız Meral Hanım ile görüşmek için yollara düşmüşler.

Ben her zaman söylüyorum. MHP’nin genel başkanı asla ve asla bir bayan olmaz, olamaz. Bu benim görüşüm elbette. Katılan olur, olmaz. Orası ayrı bir konudur. MHP’de Devlet Bahçeli’nin de ölene kadar koltuğuna yapışık kalmasını da isteyenlerden değilim.

Bunu da dipnot olarak düşmemde fayda var. MHP’ye genel başkan olmak için tüm yolları deneyen Meral Akşener, parti kurmak mı yoksa var olan bir partiye iltihak ederek burada politika yapmak mı doğru olur sorusuna yanıt arıyor bu günlerde.

Meral Hanım, Anavatan Partisi ile görüşmelerini sürdürüyormuş. Akşener cephesi iddiaları yalanlarken Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ise iddiaları doğruladı. 6 Nisan'da yapılan halk oylamasında ‘hayır' kampanyası yürüten Meral Akşener'in kurmaylarının Anavatan Partisi'yle temas kurduğu ileri sürüldü. Meral Akşener'in genel başkanlık koltuğuna oturacağı partide, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi'nin genel başkan yardımcısı olarak göreve devam etmesinde karar kılındığı öne sürüldü.

Karar'ın ulaştığı Akşener'in avukatı Feridun Bahşi, hiçbir partiyle resmi ya da gayri resmi bir görüşmelerinin olmadığını savundu. Ancak Bahşi, kendilerini partilerine davet eden genel başkanların bulunduğunu belirterek “Ama şu an bir partiyle birleşme, yeni bir parti oluşumu yok” dedi. Kulisler farklı, Meral Hanımın kurmayları farklı konuşuyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki davette bulunan parti sadece Anavatan Partisi değil tabiî ki… Başka partiler de var el altından bu daveti yapan…

Referandum öncesi başlayan görüşmelerin sürdüğünü belirten Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi, şunları söyledi: “Anavatan Partisi'nde siyaset yaparsak olumlu bakıyor musunuz?' dediler, biz de ‘bakıyoruz' dedik. Genel başkan yardımcımızın birini görevlendirdik. Karşılıklı iletişim kanallarımız var ama ilerleyen günler ne getirir ne götürür bilemiyoruz. Bize iletilen talepler arasında kabul edilmeyecek bir talep yok ama bu şartlarda isim ve amblem değişikliğini kabul etmiyoruz.

Arkadaşlarımız yeni bir genel merkez binası bakıyor.” Bu açıklamadan sonra Meral Akşener cephesinin yok demesi ne kadar sağlıklıdır varın siz karar verin artık… MHP’yi yıpratmaya yönelik tüm çalışmalar, MHP siyaseti adına yanlış yolda yürüyor. Bu gidişat da en fazla Ak Parti’nin işine yarıyor. Sancılı bir MHP her zaman iktidar partisi olan Ak Parti’nin işine gelir.

Ak Parti’de şimdi olup bitenlere oturup seyrederek bakıyor ve hatta ‘bak ne güzel ettik değil mi?’ sorusunu da sorarak mutlu oluyor. MHP’yi bu hale düşürenler utansın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık