Özcan Aladağ

ALEMDAR ÖZTÜRK’ÜN GAYRETLERİ


Özcan Aladağ
11 Mart 2017 Cumartesi 11:00

Ak Parti’den ihraç edilen Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, bugünlerde Ak Parti’ye yanaşmak, yakınlaşmak için büyük gayret gösteriyor. Partiden ihraç edilmesine rağmen tüm çalışmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve son dönem Başbakan olan Binali Yıldırım’ın tüm hizmetlerini öven, onlara hürmetlerini gönderen açıklamalarını yapmayı ihmal etmeyen, Ak Parti’nin parti politikasını aynen devam ettiren Alemdar Öztürk’ün bütün gayreti Ak Parti’ye yeniden dönebilmek. Ben buradan bakınca konuyu böyle görüyorum.

Peki, Alemdar Öztürk Ak Parti’ye yeniden dönebilir mi? Bence pek zor… Neden zor? Ak Parti’nin Alemdar Öztürk’e hele bu saatten sonra hiç ihtiyacı yok ancak Alemdar Öztürk’ün Ak Parti’ye çok ihtiyacı var. Alemdar Öztürk, ikinci kez belediye başkanı olmak istiyor. Tadını aldı başkanlığın.

Ceyhan’a Alemdar Öztürk döneminde neler kazandırıldı? Bu sorunun yanıtın en iyi Ceyhan halkı verir biliyoruz ama yakından takip ettiğimiz içinde Alemdar Öztürk’ün bu döneme ait hizmetlerinde Ceyhan adına bir kazanımın olmadığını da gördük, yaşadık. Alemdar Öztürk’ün gayreti Ak Parti’ye yeniden dönebilmek.

Zor ama çok zor…

Bunu kendisi de biliyor. Bildiği için de ‘şansını denemek adına’ Ak Parti’ye yakın olmak istiyor. Ak Parti’ni kurmayları ile yakından görüşüyorum. Onlar ‘Alemdar Öztürk dosyası kapanmıştır bizim için’ diyerek üzerinde konuşmaya dahi gereksinme duymuyorlar. Bir adet durum tespitinde bulunmak istedik.

Sizin anlayacağınız Alemdar Öztürk’ün belediye başkanlığı koltuğunun süresi şimdilik 2 yıl olarak netleşmiş durumda. Bir adet Ceyhan halkına dipnot vermiş olalım…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık