Özcan Aladağ

ALINAN MECLİS KARARINI KİM UYGULAYACAK?


Özcan Aladağ
26 Mayıs 2017 Cuma 08:22

Bütün sorun bu olsa gerekir. Alınan kararların uygulanmaması, uygulanmış olsa da ‘uygulayanın keyfine göre’ uygulanıyor olması…

Adana’daki en büyük soru bu olsa gerekir. Büyükşehir Belediyesi’nin Meclisi Mayıs ayında bir karar aldı.

Ulaşım A.Ş’nin ihale ile belediye otobüslerinin dış cephelerine aldıkları reklamlardan duyulan rahatsızlık meclis gündemine getirildi ve meclis kararı ile bu reklamların sökülmesi kararı çıktı.

Yani meclis kararından sonra belediyenin otobüsleri ‘açık cezaevi’ gibi olmayacaktı. Var olan otobüslerden de bu reklamlar sökülecekti. Lakin meclis kararı bir türlü hayata geçirilemedi. Kim neden geçirmez bilinmez ama ortada sorun çözülmemiş bir vaziyette karşımızda duruyor.

Hal böyle olunca da vatandaşın meclise, belediyeye ve onların aldıkları kararlara saygı duyması konusunda bir sıkıntı yaşanıyor. Belediye başkanı alınan bir kararın uygulanıp uygulanmadığını sürekli denetleyecek değil ya! Alt birimde çalışan kişilerden kaynaklı ‘idare etme’ geleneği ne hikmet ise belediyelerden bir türlü uzaklaşmış değil.

Sahi, belediye otobüsleri ne zaman özgürlüklerine kavuşacak? Meclis kararı hayata geçirilecek mi?

Geçirilmeyecek mi?

Bir de bu arada iki elektrik direği arasındaki mesafe 25 metre biliyorsunuz. Elektrik direklerine asılan reklam panolarının mesafesi en az 50 metre olacak. Yani direk reklamlarda ya yanlışlıklar söz konusu.

Alınan meclis kararı 50 metre mesafeden az mesafede reklam panosu olamaz diyor.

Gelin görün ki Adana’da her 25 metre mesafede bir direk reklam var… Burada da karara uygulanmıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin etkili ve yetkililerine duyurmuş olalım… Bakalım meclis kararları ne zaman hayata geçecek?


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık