Özcan Aladağ

ALO 153’Ü GÖZDEN GEÇİRİN ZEYDAN BAŞKANIM!


Özcan Aladağ
10 Ekim 2019 Perşembe 08:11

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde yer alıp önemli bir hizmet yerine getirdiğine inandığım ALO 153’ü Başkan Zeydan Karalar’ın yeniden gözden geçirmesi gerekiyor.

Bunu kendisinden hassaten rica ediyorum.

ALO 153’ü yeri geldiğinde şikâyet adına kullanan yurttaşların ortak sıkıntısını buradan dile getirip önlem alması adına da Sayın Karalar’dan yardım ve talepte bulunmak istiyorum.

Yaşadığınız bir olaydan sonra konuyu yetkili birime iletmek amacıyla ALO 153’ü arıyorsunuz. Karşınıza operatörler çıkıyor. Kaydınız alınıyor ve şikâyet sahibi olarak siz şikâyetinizin sonucunu öğrenmek istiyorsunuz.

Kayıt alanlar maalesef diyorum geri dönüş yaparak konunun akıbeti hakkında bilgi vermiyorlar. ALO 153’ün başında görevli olarak bulunan kişiler, bir ay önce görevden alınan kişiyi yetkili kişi olarak size tanıtıp bilgilerini veriyorlar!

Belediyeden haberleri yok!

Şikâyeti alanlar konuyu ilgili birime iletip ‘maşallah, inşallah’ ile işi geçiştiriyorlar. Konunun takipçisi olmadıkları gibi neticeyi öğrenmek için aradığınızda ‘gerekli birimler konunun gereğini yapıyorlar’ diyerek yurttaş ile dalga geçiyorlar…

Böyle bir ALO 153’ü ilk kez gördüm, ilk kez yaşıyorum bu ciddiyetsizliği Sayın Başkanım. Sizin elbette konudan haberimiz yoktur. Olmaması da doğaldır. Lakin şu birimden sorumlulara bir sorun bakalım ‘nedir bu ciddiyetsizlik?’ diye…

Ne diyecekler?

Hangi bahaneleri uydurup size nasıl güzel bir tablo çizecekler.

Eğer böyle bir ALO 153 hizmet etmeye devam edecek ise kilit vurun kapısına, kapatın gitsin. Size faydadan çok zarar getirir duruma gelmiş böylesine önemli bir kurum…

Bize görüntü çekip gönderin…

Bakın hele şu yaklaşıma…

Sözlü şikâyet yetmiyor, görüntülü şikâyeti istiyorlar. Ne yapacaksınız, o görüntüleri ilgili muhataplarına gönderip ‘bakın biz sizi idare ettik’ mi diyeceksiniz?

Belediyeye ait otobüslerdeki şikâyeti belediyenin ilgili birimine şikâyet ediyoruz… Herhalde kimi kimi şikâyet ediyoruz gibi oldu ama görevlerini yerine getirmelerini de bekliyoruz!

Belediye otobüslerindeki olumsuzlukları sanırım oturup bir yetkili gelen şikâyetlerden olsun dinleyip not almıyor. Bilgi sahibi olmuyor.

Biraz görev karmaşası var ortada.

Bu konuda fazlaca yoruma girmeden Sayın Zeydan Karalar’a çağrımız olsun. Belediye iyi yönetilmiyor Sayın Başkanım.

Sizin iyi niyetinizde bence suiistimal ediliyor…

Bilginize…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık