Özcan Aladağ

AYAKLARINA PRANGA TAKIN


Özcan Aladağ
23 Mayıs 2017 Salı 08:31

Dün FETÖ’n8ün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı’ndaki eylemlerle ilgili aralarında sözde ‘Yurtta Sulh Konseyi’ üyelerinin de bulunduğu 221 sanıklı dava başladı. Bu davada ilginç bir olay yaşandı.

Şehit annesi olan Saliha Arıgan salonda baygınlık geçirdi. Şehit Mucip Arıgan’ın annesi olan Saliha Arıgan mahkeme salonunda iken sanıklara tepki gösterdi. Bu sırada sanık avukatlarından birisi Mahkeme Başkanı Oğuz Dik’e dönerek ‘salondan çıkarın’ diye şehit annesini hedef gösterdi.

Bunun üzerine o avukata diğer şehit anneleri de tepki gösterdi. Şehit anneleri ‘Teröristleri savunanlar da teröristtir. Hepiniz teröristsiniz’ dediler. Bu arada şehit annesi olan Saliha Arıgan bayıldı. Acılı şehit annesi Saliha Arıgan bakın mahkemede neler söyledi. ‘İkinci defadır mahkemeye geliyorum. 14. Ağır Ceza Mahkemesine de gelmiştim. Katiller, vatan hainleri kral gibi giyinmişler.

Bunların ayaklarında pranga olması lazım. Elimiz, kolumuz bağlı bu vatan hainlerine bir şey yapamıyoruz. Bunların avukatları satılmış.

Bizleri tehdit etmeye kimsenin hakkı yok. Sayın Cumhurbaşkanımız yanımızda olsun, bunu özellikle rica ediyorum.

Bizim içimiz yanıyor. Yavrum içim ahtım var, söz vermiştim. Her gün gidiyorum yavruma katilini bulup kendi ellerimle cezasını vereceğim diyorum. Ama şimdi durmuş bakıyoruz yüzlerine. Buna tahammül edemiyorum. Tüm şehit anneleri adına konuşuyorum, çok rica ediyorum, bunların ayaklarında pranga olacaktı. İdamdan önce benim elime versinler. Bunları şehit ailelerine versinler’ Şehit annesi ‘bunların ayaklarında pranga olması lazım diyor.

Ne güzel söylüyor. Bu vatanın sahibi olan Türk insanının ağzından çıkan tek bir cümle o kadar anlamlı ki, bu teröristlerin ayaklarında pranga olması lazım ve hak ettikleri cezayı bularak da gereken adalet biran önce tesis edilerek idamın acilen getirilmesi gerekiyor.

Yüce Türk Adaleti bu teröristlere hak ettikleri cezayı en kısa zamanda verecek.

Bundan yana hiç endişemiz yok. Lakin bu canilerin yıllarca ceza evlerinde beslenmesine hiç mi hiç gerek yok. Vatana ihanetin cezası belli…

İdam acilen getirilmeli ve bu TBMM’nin de acilen görevini yaparak idamın yeniden getirilmesi adına gereken acil çalışmaları yapmaları gerekiyor.

Sayın Cumhurbaşkanının söylediği gibi idam cezası meclisten çıkar ise onay konusunda hiç sıkıntı yok. Ak Parti ve MHP’de idamın getirilmesinden yana tavır koyduğuna göre gereken yapılmalıdır. Belki idam cezası bu vatan hainlerini eylemin gerçekleşme tarihi itibariyle kapsamayabilir ama en azından bundan sonra vatan hainlerinin önünde bir cezai müeyyide olarak durur.

Şehit annesine Allah sabırlar versin.

Allah uzun ömürler versin. Kolay değil. Evladını kaybeden anne ve baba olarak şehit yakını olmak çok zor…

Acıyı ancak yaşayan bilir. 15 Temmuz darbe girişiminin hazırlayıcıları, uygulayıcıları ve piyonları en kısa zamanda hak ettikleri cezaya çarptırılacaklardır.

Adalete güveniyor ve inanıyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık