ÖMER ALPDOĞAN

Bahçeli'ye başka, Kılıçdaroğlu'na başka


ÖMER ALPDOĞAN
11 Mayıs 2017 Perşembe 09:02

16 Nisan sonrasında, 'HAYIR' cephesindeki tartışmaları ibretle izliyorum.. 'HAYIR' Cephesi derken, CHP'den ve CHP'deki gelişmelerden bahsediyorum..

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu, parti içi muhalefet yapan Fikri Sağlar'ın ihracını istedi… Parti Meclisi de, Sağlar'ın kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevkini onadı..

CHP örgütleri, "Kılıçdaroğlu'nun yanındayız" diyerek, parti içi muhalefetin partiden ihracına destek verme yarışına girdi.. Halbuki, aynı kişiler, bundan sadece 26 gün öncesine kadar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi parti içi muhalefeti ihraç ettiği için eleştiriyorlardı… Bahçeli'yi ve MHP üst yönetimi "Demokrat olmamakla" suçluyorlardı.. Hep birlikte, Bahçeli'yi günah keçisi ilan etmiş topyekun saldırıyorlardı… Ne hazin ve ve bir o kadar da ibretlik durum..

Dün MHP'de parti içi muhalefetin ihracına karışı çıkanlar, bugün CHP'de parti içi muhalefetin ihracına alkış tutuyorlar.. Bahçeli'ye karşı demokrasi havarisi kesilenler, söz konusu Kılıçdaroğlu olunca demokrasiyi memokrasiyi ellerinin tersiyle bir kenara ittiler..

Antidemokratik bir uygulamayı savunmaya, hatta alkışlamaya başladılar.. Devlet Bahçeli'yi parti içi muhalefeti sustururken faşist ilan edenler, Kemal Kılıçdaroğlu parti içi muhalefeti baskı altına almaya, ihraç etmeye çalışınca Kılıçdaroğlu'nu demokrat buldular..

"Seninleyiz Kılıçdaroğlu" söylemleri havada uçuşmaya başladı.. Demek ki, demokrat olmak, parti içi muhalefete hoşgörü göstermek için muhatabın MHP ve Bahçeli olması gerekiyormuş.. İş CHP ve Kılıçdaroğlu'na gelince, "Kahrolsun demokrasi, kahrolsun parti içi muhalefet. Yaşasın diktatörlük" oluyormuş.. Artık size kim inanır, sahte demokrasi havarileri…. Hiç olmazsa, demokrasi konusunda dürüst olmayı başarın!...

*

Genel Merkezin adayıyım diyen yalan söylüyor

MHP Adana il başkanlığının kongresi bilindiği üzere 21 Mayıs'ta yapılacak.. Genel Merkez'in kararı uyarınca, Adana Teşkilatı aynı gün 38 il ile birlikte kongresini gerçekleştirecek..

Kamuyonuda başkan adayı olarak bazı adlar dillendirilmeye başlandı.. Daha önce, gazetemizin manşetinde belirtildiği gibi, Ahmet Özlü, Yusuf Kanlı, Fatih Kürşat Mert, Mesut Adırbelli ve Ali Uğur Akbaş, MHP Adana il Başkanlığına talip olmuşlardı… Bazı çevreler, kendisi henüz açıklamasa da eski İl Başkanı Mustafa İzgioğlu'nun da yeniden il başkanlığına talip olduğunu ileri sürüyorlar..

Adayların ortaya çıkması son derece normal.. Normal olmayan durum, bazı kişilerin "Genel Merkez'in adayı" olduklarını iddia etmeleri… Yukarıdaki sayılan 5 isimden bazılarının MHP Genel Merkezi'nin adayı olduğu iddiaları Adana'da yaygınlaştırılmaya çalışılıyor… Hatta, hızını alamayıp, "Adana'nın abisi" Muharrem Varlı'nın bizzat kendisine aday ol dediğini idda edenler bile bulunuyor..

MHP'yi yakından ve çok iyi tanıdığım için rahatlıkla söylebilirim ki, bu iddiaların sahipleri yalan söylüyorlar… MHP Genel Merkezi, teşkilatların anlaşarak bir adayın çıkmasını ister ama, hiç bir zaman bir kişiyi kendi adayı olarak ilan etmez.. Adana Teşkilatının son kongresini hatırlayın..

MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli, iki adayın seçime girmesine karışmadığı gibi, kazanan MHP'nin il başkanıdır diyerek, demokrasi dersi vermişti.. Bugün, MHP tabanında hiç bir varlığı bulunmayan kişişler, "Genel Merkez'in adayıyım" diyerek, olmayan bir gücün sahibi olduğu imajını vermeye çalışıyorlar.. Ancak, sadece o imajı vermeye çalışmakla kalırlar.. Bir de söyledikleri yalanlarıyla.. Adanalılar şundan emin olsunlar: MHP Genel Merkezinin adayıyım diyenler yalan söylüyorlar!…

*

Devrim Mamak'ın 10 parmağında 10 marifet

Türk Eğitim sisteminin güzel ve çalışkan mensuplarından birisi Devrim Mamak Hanımefendi… On parmağında on marifet var denir ya, işte tam da öyle bir hanımefendi... 15 yıldır ana sınıfı öğretmeni olarak çocuklarımıza ve Türk Milli Eğitimine hizmet veriyor..

15 yıldır eğittiği çocuklara, halk oyunlarımızı, halk türkülerimizi sevdiriyor.. Onlara, halay çektiriyor, zeybek, harmandalı oynatıyor..

Tabii, kendisi de oynayarak, öğrencilerinin Türk kültürünü benimsemelerine doğrudan katkı koyuyor.. THM Öğretmenler Korosu'na birbirinden güzel türkülerimize ses veriyordu.. Son olarak Sarıçam Belediyesi'nin Türk Halk Müziği Korosunda da görev almaya başladı.. THM Öğretmenler korosunun yanında artık Sarıçam Belediyesi THM Korosunda türkülere can veriyor..

Devrim Mamak gibi marifetli ve çalışkan öğretmenlerimizin çoğalması dileğiyle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık