Şehmus Baysal

Başaramayacaksınız!


Şehmus Baysal
3 Mayıs 2017 Çarşamba 10:01

Türk siyasi hayatının amiral gemisi konumunda olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletinin bekası için çalışan MHP Adana’da ilçe kongrelerini tamamladı.

Ancak her ne hikmetse; kerameti kendinden menkul bir çok köşe yazarı esnafı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü hedef tahtasına aldı. Hiçbir zaman siyasi geçmişini unutmayan, kutlu davasına olan bağlılığı asla sorgulanamayacak olan, partisine ve liderine olan sarsılmaz inancını her fırsatta dile getiren Başkan Sözlü’ye yönelik haksız ithamların arka planında, neler yattığını Adanalılar gayet iyi biliyor.

Geçmiş dönemlerde belediye koridorlarını mesken tutan, başkanlık makamının önünde bekleşen beslemelerin, bugün Başkan Sözlü’ye yönelik salvo atışları boşuna değil. Nemaları kesilen bu zümre, eskiye dönmenin özlemiyle Başkan Sözlü’yü yıpratmaya çalışıyor.

Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte daha geniş bir interlanda hizmet götürmek, yılların birikimi sorunları çözmek, ülkemizin sayılı metropollerinden biri olan Adana’yı çağdaş ve yaşanabilir bir kent haline getirmek gibi önemli bir misyon üstlenen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü hedef alan kalemşörler, Başkan Sözlü’yü tanımıyorlar.

Hiçbir tehdide boyun eğmeyecek karakterde olduğunu, bildiği yoldan şaşmayan kişiliğini, bu kente ve Adanalılar’a hizmet etme kararlılığını, diğer başkanlardan farklı bir yapıya sahip olduğunu asla bilmiyorlar. ‘Yel kayadan sadece toz alır’ atasözünde olduğu gibi, Sözlü’ye yönelik kapalı kapılar ardında dedikodu üretenler, partisiyle arasında nifak tohumu ekme çabasında olanlar, bir kez daha sert kayaya çarptıklarını kısa zamanda anlayacaktır. Adanalılar’a hizmet etme talebiyle göreve gelen, vatandaşın hür iradesiyle sandıktan Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çıkan Hüseyin Sözlü’nün MHP İlçe Kongrelerinde aday belirleme, bir adaya destek olma, delege avcılığı gibi işlerle alakası olmaz.

Milliyetçi, mukaddesatçı, partisiyle olan bağını her ortamda muhafaza eden Başkan Sözlü, her adaya eşit mesafededir.

Bu kutlu davaya hizmet eden her kademedeki milliyetçilerle el ele gönül gönüledir. Türkiye’nin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiği günümüzde, tüm dünyada dikkatle izlenir olan partimiz ve onun bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli ile Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü arasına nifak tohumları ekmek isteyen, ayrılık ve hizipçilik çabası içerisinde olanların haksız itham ve eleştirileri, asla başarıya ulaşamayacaktır.

Bu yönde yayın yapan, kalem oynatan, kirli pazarlıklar içerisinde olanlara söyleyecek tek sözüm, ‘Sözlü kadar başınıza taş düşsün... Asla başarılı olamayacaksınız. Haydi başka kapıya...’ olacaktır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık