Şehmus Baysal

Başbakan’a güvenmek istiyoruz


Şehmus Baysal
6 Şubat 2017 Pazartesi 01:04

Adana’nın sırtında kambur olarak duran Hafif Raylı Sistem Projesi’ni bu şekilde topal bacak bırakan kimdir? Bu belayı bu şekilde başımıza kim sardı? Diye sorsanız yanıtını tüm Adanalılar hep bir ağızdan söyler.

‘Aytaç Durak’

Evlatlarımızı borçlandıran Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’nin yüzde 10 kapasite ile çalıştığını da not olarak verir isek sanırım bu projenin insanların başına nasıl sarıldığının izahını yapmış oluruz.

Artık yapıldı, bitti. Yapacak bir şey yok…
Öyle ya da böyle bu hafif raylı sistem bizim kucağımızda.

Yıllardır yöneticilerin bizlere sözü var. Sayın Cumhurbaşkanımız dâhil, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da söz vermişti. Adana Hafif Raylı Sistem Projesi’ni Ulaştırma Bakanlığı devir alıp borçlardan Adanalılar kurtulacaktı.

O da olmadı.

Son olarak Başbakan Binali Yıldırım Adana’da önemli bir açıklama yaparak yarım kalan hizmetin tamamlanması ve kente tramvay hizmetinin gelmesi için söz verdi ve referandumda da halktan ‘evet’ oyu istedi.

Yani sizin anlayacağınız borçlar devir alınmıyor… Sadece bu sistemin devamının getirilmesi için Hükümet söz veriyor.

Başbakan Yıldırım’a inanmak istiyoruz.

Yıldırım’ın konuşmalarına bir kulak kabartalım isterseniz.
‘Adana'ya hızlı tren için evet. Adana - Mersin arası hızlı tren için evet. Adana - Mersin arasında yeni demiryolu hattı kurmak için evet. Adana'nın geleceği için evet. Refahı için evet. Adanalılar'ın mutluluğu için evet. Türkiye'nin birliği, beraberliği kardeşliği için evet. Yarım kalan metronun tamamlanması için evet. Hadi bakalım metroyu da hallettiniz bu arada. Evet. Evet evet evet’

İnşallah bu sözün devam gelir, arkası gelir.

Başbakan ‘ne dedik yapmadık?’ diye soruyor.

Adana Hafif Raylı Sistemin bakanlığa devir alınması sözü yerine getirilmedi Sayın Başbakanım. Gerçi siz söz vermediniz ama sizin de içinizde bulunduğunuz hükümet söz verdi.

Geriye bakmadan önümüze bakacağız ve Adana’nın sorunlarını çözmek için el birliği yapacağız.

Başbakanımıza güveniyoruz.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık