Durmuş Ali Başkan

Belediye başkanlarımıza önerelim?


Durmuş Ali Başkan
10 Ekim 2016 Pazartesi 09:53

Yapanlar arasında ilk aklıma gelenler Bursa Büyükşehir, Tekirdağ Süleymanpaşa, Kütahya ve Çanakkale belediyeleri. Bu belediyeler ne mi yapmış anneleri ve bebekleri düşünmüşler. Bu belediyeler ‘Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri’ ni hizmete sunarak bana göre büyük bir eksikliği gidermişler.

Bu kentlerde yaşayan ve çocuklarıyla birlikte çarşıya çıkmak durumunda kalan anneler, bebeklerini emzirmek ve gerekli bakımlarını yapmak için artık yer aramıyorlar.  Kent merkezinin değişik noktalarına konumlandırılan kabinler sayesinde anneler bebeklerini koltukta emzirirken, bez değiştirme masasında da bezlerini değiştiriyorlar. Ayrıca bu kabinlere LCD bilgi ekranı ve bilgilendirici broşürlerde düşünülmüş.

Annelerin kabinlere girişi içinde özel kart kullanılıyor.  Bu kartlar annelere kendi ve çocuğunun kimliğiyle başvurması durumunda veriliyor. Kartlar hiçbir ücret alınmadan annelere veriliyor. Kabin kartların geçerlilik süresi de çocuğun doğumundan itibaren 2 yıl, bu durum engelli çocuklar için uzatılabiliyor. Kabinlere de bu kartlar okutularak giriliyor ve kullanım süresi de 15 dakika ile sınırlı.

Yanı anlayacağınız belediyelerimiz bebekli annelerin her türlü rahatlığını düşünmüşler.  Bu kentlerimizde yaşayan annelerimizin uygulamadan bir hayli mutlu ve memnun oldukları da kesin.

Bizde buradan Adana Büyükşehir, merkez ilçeler Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam belediye başkanlarımıza ‘Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri’ni Adana’ya kazandırmak istemez misiniz diye çağrı yapalım.  Bakalım bu çağrımızın yanıtı ilk olarak hangi belediyeden karşılık bulacak.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık