Şehmus Baysal

Beyaz esaret Büyükşehir`le son buluyor


Şehmus Baysal
12 Ocak 2017 Perşembe 10:39

Toros Dağları’nın eteklerindeki Tufanbeyli, Aladağ, Pozantı, Feke, Saimbeyli, Kozan ve Karaisalı ilçelerinde yaşayanlar son yılların en çetin geçen kış şartları ile karşı karşıyalar. Buralarda kar kalınlılığı bazı yerlerde 3 metreye ulaşmış durumda.

 Her ilçeye özel şantiyeler oluşturan Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının başladığı ilk günden itibaren kesintisiz bir mücadele veriyor. Köy yolları ve merkez mahallelerdeki ulaşımın sağlıklı olabilmesi amacıyla 61 araç ve 200 personel ile 3 vardiya halinde 7/24  çalışma yürütülüyoryor.  Bu çalışma Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Yol İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, 7 ilçede 17 greyder, 15 loder, 6 dozerle gerçekleştiriliyor.

Yükseklere çıkıldıkça kar kalınlığının 3 metreye yaklaştığı yerlerdeki çalışmalar sırasında, iş makineleri bile yolu açmakta zaman zaman zorlanıyor. Ancak ekiplerin büyük uğraşları sonunda zorda olsa yollar açılıyor. 

Bu çetin kış koşullarında karla adeta boğuşan ekiplerin Allah yardımcısı olsun. Yollarda ulaşımın sağlanması, vatandaşın rahat edebilmesi için gösterdikleri bu özverili çalışmalarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek gerekli. 

Büyükşehir ekipleri, sadece yolları açmakla kalmıyor,  aynı zamanda yollarda mahsur kalanların da imdatlarına koşuyor. Mahsur kalan vatandaşları ulaşacakları yere de bizzat ulaştırıyorlar. Bunun yanında kar yağışı ve tipi nedeniyle beslenme güçlüğü çeken yaban hayvanlarına yem bırakma çalışmalarını da periyodik olarak devam ettiriyorlar.

600 kilometrelik yol ağının açık kalmasını sağlayan büyükşehir ekiplerine, bir kez daha buradan yöre halkı adına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık