Edibe Gülnar

BİRAZDA HAYALLE MUTLU OLABİLMEK….


Edibe Gülnar
22 Nisan 2017 Cumartesi 09:46

Siyaset yazılarından bıktığım bir anda bir yazıda biraz duygusal biraz içsel biraz romantik birazda insanları motive eden hayal gücümü kullanıp bir yazı yazıp kafamı siyasetten uzak tutup karmakarışık olan beynimi düzeltmek istedim..

Öyle bir dünya düşünüyorum ki :Bütün insanların kardeş gibi yaşadığı dostlukların samimi içtenliğiyle herkesi kucaklayan insanlarla ırk dil din ayrımı yapmadan yaşaması her dinin özgürlüğünde Tanrı’nın bir olduğuna inanan özünde aşk sevgi candan bakışlı insanlarla dolu cennet dediğimiz yemyeşil vadilerde yaşayan mutlu bir okadarda sevecen insanlar düşünün..

Savaşların olmadığı..Çıkarların rantların asla gözetilmediği bir dünyada kadınların çocukların ölmediği sen busun ben buyum denilmediği ekonomik güçlerin eşit olduğu hep gülen küçük sorunlar olduğunda da hep beraber çözebilen insanlar topluluğunda sevmeyi bilenlerin yüceliğinde yaşamak ne kadar güzel olurdu değilmi?Offf Offf bu dünyada açlar varken tokların aldırmadığı bir düzende bu dünyayı hayal etmek benim gibi aptallların işi olsa gerek ..

Sevgi yürekten gelir ve damarlarda gezen sonsuz İlahi Aşkla buluşan bir duyguda olsa zaman içinde dejenere olmuş insan topluluklarıyla sistem bozulunca bir geri bir ileri giden gelen dalgalar oluşuyor..Ama ben yinede kendi dünyamdaki hayalimle başbaşa kalıp bir deniz kenarına oturup gökyüzünü seyrederken gündüz aydınlıktaki karanlığı gecede gündüzteki aydınlığı görmek ve gökyüzüne yükselmek gecenin ihtişamlığında yıldızlara dokunmak onlardaki gizemli ışıkları insanlara indirmek onları mutlu görmek istiyorum..

Dünyada olan savaşlarda masum minicik bedenlerin yıldızların sakladığı parıldayan ışıklarda olduğuna inanarak her bedenden akan kanın gökyüzüne çıkarak aşağıya üzülmeyin biz buradayız dediklerini duyar gibi olduğumda onların mutsuz dünyadan kaçış sebeplerini daha iyi anlar oldum..

Madalyonun öbür tarafında yaşanmamış hayalleriyle son bulacak yaşamlar varki !Onlarada bir iyilik yapayım dedim..Bundan sonraki yaşamda sizi yeşil cennetler bekliyor dersem yalan söylemiş olurum ama hayal bu ya!O kadar yaşa günah işle sonra Cennete gir .Vallahi külliyen yalan..Dedeler sizleri huriler bekliyor desek çok mu hayal olur?Neneleride ne bekliyebilir ya ölmüş kocaları ya da kavuşamadıkları gençlik aşkları desek ?Bak bu doğru olabilir..Hayal değil tam gerçek oldu..

Hayal bu ya !Şimdi çok uzaklara gidelim bir dağ evinde önünde ırmaklar akan sadece doğayla başbaşa yaşamak ne kadar güzel olurdu..Sabah uyandığında kuş sesleri şırıl şırıl akan su sesi ve kendinle huzur içinde birde yanında bir sevdiğin illa sevgilin olması şart değil!

Bir dostun, bir çocuğun, candan birisi ne harika be çokmu abarttım ne?Mutlu olabilmek için herkesinde mutlu olması gerekir ki!Bu da özel bir yürek sevdasıdır..Tek senin mutluluğunla çevrilmiş bir dünya sadece bencillik ve vurdum duymazlıktır..Sevgilerin ve maneviyatın olmadığı hiç bir yerde mutlu olamazsın savaşların içinde yaşam mücadelesi veren açlıklarla boğuşan savaş ülkesindeki insanların tek inançları olsa gerek ..Ölürken alışılmış farklı bir ölümü tadacaklarını bilerek ..

Cenneti kucaklayacaklarını bildikleri içindir tek mutlulukları..Dili dini ırkı ne olursa olsun savaşların içinde kalanlar hep bu dünyanın insanları değilmidir?Nefret ve kin duygularıyla paylaşılmış bir yaşamın neresindeyiz???Biraz mutlu olabildik bakın hayal kurarak, gerçeklerimiz hep acı..

Hep gözyaşı..Hep melankoli Dünyada en çok çocuklara ağlıyorum ..Hunharca savaşlarda katledilen çocuklara ağlıyorum..İnanın onları gökyüzündeki yıldızlarda arayın ..Onlar huzur içinde bu acımasız dünyadan uzaklaşarak dünyayı izliyorlar..

Tıpkı Hz.İsa gibi çarmıha gerilirken gökyüzüne süzülürken rıza gösterdiği kaderine isyan etmeyişi gibi..Hep Mutlu kalmak için yüreğimizi sevgi ve İlahi Aşkla dolduralım

SEVGİLERİMLE..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık