Edibe Gülnar

BU BİR MESAJ MI?


Edibe Gülnar
24 Nisan 2017 Pazartesi 06:01

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin klasik araç tutkunu olduğunu biliyoruz. Araç sayısını da her geçen gün artırdığını katıldığı televizyon programlarında kendisine sorulan sorulardan sonra öğreniyoruz.

Devlet Bahçeli gibi klasik araçlara merakı olduğu çok bilinmeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de bu merakını kamuoyuna duyurmak istemesini biraz manidar buldum. Aslında bu mesajın altında yatan bir gerçek var gibime geliyor. ‘Devlet Beyin izindeyim’…

Sanırım verilmek istenilen mesaj kısa ve öz olarak bundan ibaret. 44 yaşındaki vosvos ile Adana’da tur atan Hüseyin Sözlü’yü korumaları takip etmiş. Onlar da görüntüleyerek Büyükşehir Belediyesi’nin basın bürosundan konuyu Adana kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duymuşlar. İyi reklam vallahi. Reklam olarak iyi bir reklam ama verilen mesaj ile Hüseyin Sözlü’nün genel karakteri uyuşur mu? Ne demek istiyorum? ‘Devlet Bahçeli’nin izindeyim’ diyerek verilen mesajda olduğu üzere gerçekten Hüseyin Sözlü Devlet Beyin izinde olur mu? Veya izinde mi?

Burasını zaman gösterecek. Araç kullanır iken yayalara yol vermiş Hüseyin Başkan. Bu da takdirle karşılanmış. Direksiyonda keyifli anlar yaşamış. Evinden çıkmış yola, Baraj Yolu güzargahını kullanıp Ceyhan Yolu’na kadar düşmüş, ver elini oradan da Ceyhan sanırım. Araba sürmesini özlemiş belli ki Sayın Sözlü. Sürekli makam şoförü ile araçta seyahat etmek insana ne kadar keyif verir?

Devlet Bahçeli ile Hüseyin Sözlü’nün arasının açık olup olmadığını tartışmak doğru bir yöntem değil. Genel Başkanına karşı bir belediye başkanı her daim hem de MHP gibi bir partide saygılı olmak durumundadır. Biat etmek MHP kültüründe vardır. Bilinçli olarak ortaya atılan bazı savlardan dolayı olsa gerekir ki birileri Sözlü ile Bahçeli’nin arasının açık olduğu imajını bilerek ve isteyerek kamuoyuna pompalamaya çalışıyor. Ben şahsen buradan bakınca böyle bir ayrılık olduğunu düşünmüyorum.

Adı verilen köprüyü biran önce hayata geçirmek için can atan Hüseyin Sözlü’nün Bahçeli’ye olan bağlılığı bana göre tamdır. Eski araçlara olan düşkünlüklerini konuşarak yola çıkıp bakın buralara kadar geldik. Önemli olan bu kente hizmet etmektir. Sözlü’de bunu yapmaya çalışıyor.

En çok neyi merak ediyorum biliyor musunuz? Şu Devlet Bahçeli Köprüsü iki yıl içinde tamamlanıp yerel seçimlerden önce hizmete girebilecek mi? Bunu merak ediyorum. Sizce girebilir mi? Ne dersiniz?


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık