Özcan Aladağ

BU KEZ İTTİFAK YOK


Özcan Aladağ
8 Mart 2017 Çarşamba 06:27

Adana’da CHP ile MHP yerel yönetimlerde ittifak halindeler. Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi meclisinde bu ittifakları gayet de iyi gidiyor. Birinin ak dediğine diğeri kara demiyor.

Bazen ‘gri’ diyorlar ama… Bu ittifak hali ‘Siyaseten yapılan bir ittifak’ elbette. Tıpkı son Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin Beyin adaylığında yapılan ittifak gibi… Hoş, belediye meclislerindeki bu ittifaktan dolayı işleri tıkır olanlar var. Meclis üyelerinden bahsediyorum. CHP’nin iki dönemdir belediye meclis üyeliğini yapan ‘kurnaz geçinen’ belediye meclis üyesine yarıyor bu ittifak en fazlada. Yakın tarihte onun da suyu ısınıyor, onu da belirtelim istedim.

Gelelim asıl konumuza, CHP ile MHP arasında bu kez ittifak yok! Olmadı, olmayacak da… 16 Nisan referandumunda MHP’nin kurmayları ikiye bölünmüş durumda. Örneğin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü bu referandumda ‘EVET’ için çalışacak ve oy isteyecek. CHP’liler ise ‘HAYIR’ diyecekler… Bu fotoğraf karesindeki Sayın Hüseyin Sözlü’nün evet demesi CHP’lileri üzmüş olabilir. Bu üzgünlük sadece tabanda gerçekleşen üzgünlüktür.

Tavanda ise öyle bir üzgünlük yok… Bu fotoğraf karesini çeken arkadaşımız fotoğrafı çekerken düşünmedi biliyorum ama ben bu fotoğraf karesini görünce aklıma gelen ilk yaklaşım Sayın Ayhan Barut’un CHP İl Başkanı olarak Hüseyin Sözlü’den talepte bulunduğu oldu. Bu talep de büyük bir ihtimalle Uğur Mumcu Kent Meydanı’na Uğur Mumcu Anıtı’nın dikilmesi adına bir talep olsa gerekir! Öyle ya, Ayhan Barut çıkıp bir aydır Mumcu Anıtı’nın dikilmesini istiyor.

Bir tane belediye meclis üyesi Barut’u duymuyor, duymak istemiyor. Çıkıp mecliste konuyu konuşmuyor, yazılı veya sözlü önergede bulunmuyor. Barut’ta işi tepeden halledeyim diyerek Sözlü’ye ‘Ya başkanım, şu Uğur Mumcu Anıtı’nı dikelim artık’ diye talepte bulunuyor!

Şaka elbette bizimkisi… Belki daha önemli şeylerde konuşuyor olabilirler. Mart ayının belediye meclis toplantısını dikkatle takip edeceğim. Bakalım konu yine gündeme gelmeyecek mi? Mumcu Anıtı yine mi es geçilecek? İzleyip görelim diyorum.

MHP’DE İŞLER KARIŞIK

Bugün sizlere küçük bir ön bilgi vererek asıl izahata muhtaç konuların yarın tarafımdan kaleme alınacağını belirterek ‘MHP’de her şey karıştı’ diyerek bir başlık atalım istedim. Ayrıntısını yarın dile getireceğim. MHP’nin ilçe kongrelerine ve ardından il kongresine gidermek mali durum başta olmak üzere her şeyin karıştığını belirterek biraz daha sizleri meraklandırıp yazımızı yarına bıraktığımızın notunu düşmüş olalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık